Pepsi-Cola G.B. POLAND

Rozbudowa zakładów produkcyjnych w Michrowie
Klient: Pepsi Cola G.B. Poland Sp. z o.o.
Lokalizacja: Michrów
Powierzchnia: 6 686 m2
Kubatura: 56 166 m3
Wartość: 9 434 000 zł
Termin realizacji: 09.2007-04.2008

 

O realizacji

Dwuetapowa rozbudowa zrealizowana przez AWBUD była kluczową inwestycją PEPSI w zakresie wejścia na rynek soków w Polsce. Kosztem prawie 30 mln USD PEPSI uruchomiło dwie nowe linie do produkcji butelkowanej herbaty Lipton Ice Tea i soków Toma. AWBUD, jako generalny wykonawca, zrealizował dwuetapową rozbudowę zakładów produkcyjnych PEPSI w Michrowie. Oba etapy rozbudowy, ze względu na rekordowy harmonogram prac (7 miesięcy) i wymóg utrzymania zastanych procesów produkcyjnych, wymagały dużej sprawności i dyscypliny czasowej.

W zakres I etapu wchodziły prace wyburzeniowe, instalacyjne, konstrukcyjne i wykończeniowe, zapewniające zmianę sposobu użytkowania hali z magazynowej na produkcyjną w której stanęły jedne z najnowocześniejszych urządzeń do produkcji herbaty i soków w Europie. W ramach II etapu wykonano obiekt o współczesnych rozwiązaniach techniczno – funkcjonalnych, zaprojektowany jako budynek magazynowy o powierzchni 6 700 m2 dla zakładu produkcyjnego.

Nowy magazyn służy do przechowywania produktów gotowych wytwarzanych przez tę fabrykę. Utrzymanie bez zatrzymania procesów produkcyjnych w istniejącym zakładzie produkcji spożywczej w trakcie rozbudowy poczytujemy sobie za powód do naszej dumy.

Referencje:

Zapytaj o ofertę na podobną realizację