Dom i Budownictwo

zbiornik na deszczówke
Ogród

Dlaczego warto korzystać ze zbiornika na deszczówkę?

Długotrwała susza i niedobór wody to poważny problem w całej Polsce. Gromadzenie wody deszczowej pomaga go ograniczyć. Deszczówka służy do podlewania uprawianych warzyw i krzewów owocowych, kwiatów, a nawet trawników. Zbiornik na wodę na Twojej działce pomoże Ci ograniczyć problem suszy i cieszyć się pięknym ogrodem przez cały sezon. Dowiedz się więcej o montażu zbiorników na deszczówkę.

1. Gdzie montuje się zbiorniki na deszczówkę?

2. Zbiornik na wodę deszczową — zalety

3. Dlaczego warto zamówić zbiornik do magazynowania wody deszczowej?

Zasoby wody w Polsce dramatycznie się kurczą. Rzeki i jeziora wysychają, a nieprzemyślana urbanizacja w miastach sprawia, że susza pogłębia się z roku na rok. Zbieranie deszczówki jest jednym z działań, które sprzyja ochronie klimatu i zatrzymaniu postępującej suszy. Gromadząc wodę opadową, można również sporo zaoszczędzić. Dowiedz się, jakie zalety ma wykorzystanie deszczówki w ogrodzie.

Gdzie montuje się zbiorniki na deszczówkę?

Zbiorniki na deszczówkę w gospodarstwie domowym powszechnie ustawia się w pobliżu rynny dachowej. Jest to najprostszy i najtańszy sposób na umieszczenie zbiornika. Niestety, jest to również sposób mało efektywny. Zbiorniki różnej pojemności lepiej montować bezpośrednio w gruncie z dala od korzeni drzew i przewodów biegnących w gruncie. Zbiornik podziemny umożliwia skuteczniejsze gromadzenie wody nawet w czasie niewielkich opadów deszczu.

Preczytaj, gdzie i w jaki sposób prawidłowo zamontować zbiornik na deszczówkę na https://www.podlane.pl/blog/zbiorniki-na-deszczowke-jak-wybrac-miejsce/

Ze zbiorników na deszczówkę mogą korzystać także różne firmy, małe gospodarstwa ekologiczne i restauracje lub hotele, które mają własne tereny zielone. Dzięki zbiornikom ogranicza się wydatki na wodę do podlewania i jednocześnie utrzymuje się nasadzenia w dobrym stanie.

Zbiornik na wodę deszczową — zalety

Główną zaletą zbiorników na wodę deszczową jest gromadzenie wody niezbędnej do podlewania ogródka. W okresie suszy wodociągi ograniczają podaż wody, gdyż jest niezbędna do ważniejszych celów niż podlewanie ogrodów. Dodatkowo zbiornik pozwala zaoszczędzić na rachunkach za dostawę mediów. Deszczówka jest darmowa w przeciwieństwie do wody wodociągowej. W przypadku braku wody w kranie można również wykorzystać deszczówkę do spłukiwania toalet, by ograniczyć zużycie wody zakupionej w butelkach do picia, gotowania i mycia.

Korzystanie ze zbiornika na wodę deszczową wspiera walkę z globalnym ociepleniem klimatu. Jest to prosty sposób, by zatrzymać nadmierne zużycie zasobów wodnych i wspierać zrównoważone korzystanie z wody. Dodatkowo zbiornik sprawia, że możliwe jest gromadzenie deszczówki w czasie ulewnych opadów, które coraz częściej występują naprzemiennie z falami upałów.

Sprawdź, jakie typy zbiorników na deszczówkę możesz wybrać na https://www.podlane.pl/zbiorniki-na-deszczowke-cat-488

Dlaczego warto zamówić zbiornik do magazynowania wody deszczowej?

Montaż zbiornika na deszczówkę jest możliwy na terenie całej Polski bez względu na ukształtowanie terenu, sumę rocznych opadów i zapotrzebowanie na wodę w danym gospodarstwie domowym. Zbiornik ogranicza wydatki na wodę i zabezpiecza gospodarstwo domowe przed niedoborem cennego zasobu. Dodatkowo cechuje się wysoką wytrzymałością i służy niezawodnie przez lata. Jest odporny na pękanie i przeciekanie. Nie wpływa na skład chemiczny wody, gdyż surowiec, z którego wykonano zbiornik, nie wchodzi w reakcję z deszczówkę i nie powoduje jej zanieczyszczenia.

Dowiedz się więcej o systemach nawadniania na https://www.podlane.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.