awbud.pl

Dom i Budownictwo

beton architektoniczny tynk
Budownictwo

Gdy na ścianie znajdzie się beton architektoniczny tynk może okazać się zbyteczny

Dzisiaj coraz więcej osób skłania się ku tynkowi architektonicznemu. Jest to bardzo nowoczesny materiał wykończeniowy tym bardziej że niczym nie trzeba go przykrywać. Gdy na ściany zostanie położony beton architektoniczny tynk wcale nie jest już w ogóle potrzebny. Dodatkowo tak udekorowane ściany są bardzo efektowne i dają elegancki wygląd danemu pomieszczeniu.

Czym jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny jest niczym innym jak odmianą betonu. Jest to coś w rodzaju powierzchni betonowej, która charakteryzuje się danymi wymaganiami pod względem całego wyglądu zewnętrznego. Jest kilka określeń tego typu betonu. Mówi się, że jest to beton strukturalny, fasadowy czy też elewacyjny. Beton znany jest od wielu lat i przez wiele lat był i jest do tej pory jednym z bardzo ważnych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Ściany wyłożone betonem architektonicznym mogą mieć różne struktury, nie zawsze są to ściany gładkie. Dodatkowo z tego typu betonu robi się różnego rodzaju monolity, płaskorzeźby czy też konkretne prefabrykaty.

Jakie są parametry betonu architektonicznego

Beton architektoniczny jest tak samo mocny i trwały jak zwykły beton. Charakteryzuje się dodatkowo tym, że ma bardzo estetyczny wygląd końcowy, oraz nie ma potrzeby pokrywania jego powierzchni. W związku z tym tam, gdzie kładzie się beton architektoniczny tynk nie jest już potrzebny.
Wnętrza, w których zastosowano beton architektoniczny są bardzo eleganckie i wyszukane. Znacznie odbiegają od wnętrz, w których ściany obrobiono standardowymi metodami.
Płyty danego betonu są wykonane manualnie. Posiadają one różną ilość wżerów. Jest to uzależnione od rodzaju i ilości zabiegów technologicznych wykonanych na danej betonowej płycie. Czasami na płytach widoczne są smugi oraz przebarwienia. Według specjalistów nie są to żadne wady tego materiału budowlanego, tylko jego zalety i znacznie podkreślają one jego szlachetność.
Ogólnie uważa się, że materiał jest mrozoodporny i wodoodporny. Płyty tego typu betonu są mocne i bardzo wytrzymałe, nawet na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne.

Ogromna popularność

Dzisiaj wnętrze nowoczesne i innowacyjne to wnętrze, którego ściany zdobi beton architektoniczny. Ma on wiele zalet i bardzo ładnie prezentuje się na poszczególnych ścianach. Tego typu aranżacje spotkać można zarówno w mieszkaniach i domach jednorodzinnych jak i w biurach czy kancelariach. Uważa się, że w ten sposób wykończone ściany są bardzo wytrzymałe, mocne i niezwykle eleganckie.