awbud.pl

Dom i Budownictwo

basen w ogródku
Lifestyle Majsterkowanie

Ile kosztuje budowa basenu na podwórku?

Budowa basenu na podwórku może być jednym z najdroższych ulepszeń domu, które zrobisz. Nawet jeśli masz już miejsce na budowę basenu, dodanie jednostki naziemnej może kosztować tysiące dolarów. Możesz wydać więcej niż to na same materiały do prostego basenu naziemnego, nie mówiąc już o nadziemnej jednostce ze wszystkimi jej dodatkowymi elementami i kosztami pracy. Ile? To zależy od wielu czynników, od wielkości i lokalizacji Twojego podwórka do tego, jak wykwalifikowany jesteś jako majsterkowicz. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kosztach budowy basenu przydomowego, abyś mógł odpowiednio zaplanować budżet.

Jak obliczyć koszt budowy basenu?

Jeśli rozważasz budowę basenu na swoim podwórku, będziesz chciał dokładnie wiedzieć, ile to będzie kosztować. To, ile wydasz na budowę swojego nowego basenu, będzie zależało od twojego budżetu, wielkości twojego podwórka i wielu innych czynników. Będziemy przechodzić przez wszystkie z nich, jak przejść przez jak dowiedzieć się, ile to będzie kosztować, aby zbudować basen na podwórku.

Zanim dostaniemy się do kosztów basenu, porozmawiajmy o tym, jak obliczyć, ile będzie kosztować basen. Będziemy patrzeć na dwa różne rodzaje basenów: naziemnych i naziemnych. Dwa główne czynniki, które będą miały wpływ na koszt budowy basenu to:

 • Wielkość Twojego podwórka – To, ile masz miejsca, a tym samym, jakich materiałów możesz użyć, jest ograniczone przez wielkość Twojego podwórka.
 • Rodzaj basenu chcesz – Jeśli chcesz prosty nad-deluxe, lub nad-ziemny basen, to wpływa na materiały, które będą używane i koszt.

Produkty, których będziesz potrzebował przy budowie basenu

Jak omawialiśmy baseny naziemne są zbudowane z wielu tych samych części co naziemne jacuzzi. To czyni je świetnym wyborem dla początkujących, którzy chcą zbudować swój własny basen. Są one również bardzo opłacalne, ponieważ części kosztują mniej niż zbudowany na zamówienie basen. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować basen naziemny to wkładka, pompa, filtr i drabina, aby wejść i wyjść z wody. Aby utrzymać basen w czystości, będziesz także potrzebował skimmera i pompy do filtrowania wody.

Części basenu nadziemnego obejmują również pokład basenu, ogrodzenie i system filtracji basenu. Możesz wybrać z różnych materiałów pokładu basenu, z drewna do kompozytu do materiałów syntetycznych. Możesz również dodać ogrodzenie wokół basenu, aby utrzymać zwierzęta domowe i małe dzieci z dala. Wreszcie, będziesz potrzebował pompy i systemu filtracji, aby utrzymać basen w czystości.

Materiały na basen naziemny

Materiały, których będziesz potrzebował do budowy basenu naziemnego, będą zależały od wielkości i typu basenu, który budujesz, a także od lokalizacji i układu Twojego podwórka. Oto główne rodzaje materiałów, których będziesz potrzebował.

 • Linery – Linery są tym, co idzie do basenu i działa jako bariera między wodą a betonem lub asfaltem na podwórku. Są one jednym z najdroższych części basenu, począwszy od około 2.000 dolarów dla małego basenu do ponad 10.000 dolarów dla dużego basenu w ziemi. Jeśli masz małe podwórko, możesz potrzebować tylko małego, naziemnego linera.
 • Chemikalia do basenu – chemikalia, które utrzymują liner w czystości i chronią go przed uszkodzeniem, będą kosztować około 1000 dolarów rocznie. W zależności od lokalizacji, może być konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę basenu od miasta lub miejscowości, aby móc korzystać z tej przestrzeni publicznej.
 • Ogrodzenie basenu – dobrej jakości drewniane ogrodzenie będzie kosztować około 1 000 do 5 000 dolarów. Alternatywnie, można uzyskać ogrodzenie basenu z siatki, która jest tańsza i trwa dłużej.
 • Pompy basenowe – Pompa, która porusza wodę w basenie będzie kosztować około 2.000 dolarów. W zależności od wielkości basenu, może również chcesz skimmer, czyszczenia basenu, lub filtr.
 • Zabawki basenowe – To jest dodatkowe, ale jest to miły akcent, aby włączyć do swojego basenu podwórku. Możesz dodać pływaków basenowych, pływaków z głośnikami i makaronów basenowych.

Koszty pracy przy budowie basenu

Podczas gdy materiały na basen naziemny będzie uruchomić między 25.000 dolarów i 150.000 dolarów, pracy, aby go zbudować będzie kosztować kilka tysięcy dolarów. To dlatego, że będziesz pracować z ciężkim sprzętem i robić wszystko samemu, coś, co nawet doświadczeni wykonawcy mogą nie chcieć robić.

To nie znaczy, że nie warto budować własnego basenu. Koszt basenu do budowy będzie ułamek kosztów zakupu jednego. Należy jednak pamiętać, że trzeba będzie włożyć dużo czasu i wysiłku, aby zbudować swój własny basen.

Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, to jest to dobry pomysł, aby zatrudnić inżyniera lub wykonawcy do projektowania basenu i sprawdzić go, aby upewnić się, że jest zbudowany bezpiecznie. Dobrym pomysłem jest również posiadanie planu awaryjnego w miejscu, w przypadku gdy coś pójdzie nie tak podczas pracy.

Sprzęt i materiały do budowy basenu

Ostateczny koszt budowy basenu naziemnego będzie zależał od tego, czego użyjesz. Jest to kolejny obszar, w którym możesz zaoszczędzić pieniądze, budując własny. Wszystkie materiały do budowy basenu naziemnego będą kosztować od 5 000 do 10 000 dolarów.

 • Beton – Beton jest głównym materiałem, który idzie do basenu. Możesz kupić wstępnie zmieszany beton, który będzie gotowy do wylania w swoim podwórku lub możesz dostać betoniarnię do mieszania betonu dla Ciebie.
 • Wzmocnienie stali – Beton jest bardzo ciężkim materiałem. Aby uczynić go silniejszym, można dodać wzmocnienie stali, która kosztuje 500 do 1500 dolarów.
 • Baseny i filtry – Baseny i filtry kosztują mniej niż 2000 dolarów każdy. Możesz dostać podstawowy basen naziemny za mniej niż 1.000 dolarów, deluxe za 1.500 dolarów lub rezydencję za 3.000 dolarów.
 • Kosze na śmieci – Te kosztują mniej niż 1000 dolarów. Możesz również dodać system filtracji wody, który będzie kosztował od 500 do 2500 dolarów.
 • Drabina – Możesz dostać drabinę za mniej niż 100 dolarów.

Podsumowanie

Budowa basenu na podwórku może być jednym z najdroższych ulepszeń domu, które zrobisz. Koszt budowy basenu zależy od wielu czynników, w tym wielkości i lokalizacji Twojego podwórka, rodzaju i kosztu basenu oraz kosztów pracy przy jego budowie.

Części basenu (liner, chemikalia, pompy, filtry, drabina, kosze na śmieci i ogrodzenie) będzie działać między 5.000 a 10.000 dolarów. Koszty pracy będzie między 5.000 dolarów i 10.000 dolarów. Możesz zaoszczędzić pieniądze, budując basen samodzielnie. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że trzeba będzie umieścić w dużo czasu i wysiłku, aby zbudować swój własny basen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *