awbud.pl

Dom i Budownictwo

Ile kosztuje wybudowanie domu z bali oraz jakie są jego cechy.
Budownictwo

Ile kosztuje wybudowanie domu z bali oraz jakie są jego cechy.

Zastanawiasz się nad wybudowaniem własnego domu? Sprawdź koniecznie ile kosztuje oraz jak wygląda wybudowanie domu z bali.

Jakimi technologiami buduje się domy z drewna?

Obecne technologie pozwalają na wybudowanie drewnianych domów prefabrykowanych, z bali oraz szkieletowych. Domki prefabrykowane buduje się bardzo szybko, gotowy domek może stanąć już na naszej ziemi w około kilku dni. Ten rodzaj domu jest zrobiony z gotowych elementów takich jak: podłogi czy ściany. Domy szkieletowe buduje się nieco dłużej, gotowego obiektu możemy się spodziewać po ok.3 miesiącach. Domy tego typu muszą być postawione przez fachowców, aby służyły na lata. Budowa domu z bali opiera się na metodzie zrębowej i jest jedną z najdroższych.

Ile kosztuje wybudowanie domu z bali

Jeżeli decydujemy się właśnie na taki rodzaj domku musimy postawić na materiały bardzo dobrej jakości. W takim wypadku warto jest sprowadzić je z zagranicy, aby mieć pewność, że domek będzie trwalszy. Kolejną istotną sprawą jest zadbanie o dobrych fachowców, ponieważ tylko niewielka ilość firm w Polsce zna się na budowaniu domów taką technologią. Cena za metr kwadratowy wynosi od ok. 2000zł za surowy zamknięty obiekt.

Cechy nowoczesnych domków

Takie domy produkowane są z bali przywiezionych, aż z Syberii. Tamtejsze drewno jest niezwykle odporne na warunki klimatyczne, dlatego jest o wiele trwalsze. W domkach tego typu nie stosuje się wentylacji za wyjątkiem łazienki czy kuchni. Ściany w tego typu domach zrobione są z litego drewna co sprawia, że zachodzi w obu kierunkach wymiana powietrza. Domki z bali idealnie utrzymują izolację cieplną, dlatego nigdy nie wystąpi zwilgotnienie ścian. W domkach z bali mieszkańcy zimą odczuwają ciepło, natomiast latem przyjemny chłód, co sprawia idealny klimat dla przebywających w nim osób. Nowoczesne domki zapewniają najwyższe standardy dotyczące szczelności ścian.

Oprócz tradycyjnych domków całorocznych czy letniskowych z bali budowane są obiekty rekreacyjne czy sauny, które wykończone są w perfekcyjny sposób. Drewno z bali polecane jest również w przypadku wybudowania wszelkiego rodzaju karczm lub obiektów gastronomicznych. Nawet zwierzęta mogą otrzymać odpowiednie warunki zoohigieniczne jeśli obiekty gospodarcze zostaną wyprodukowane właśnie z takiego typu drewna. Oprócz tego wybór np. stajni z bali idealnie komponuje się z naszym domem i całym otoczeniem. Domki z bali letniskowe czy całoroczne są bardzo wytrzymałe i starannie wykonane. Wysoka energooszczędność oraz ekologiczność sprawia, że zyskują coraz więcej sprzymierzeńców.