awbud.pl

Dom i Budownictwo

jak naprawić rozszczelnione okno
Budownictwo Majsterkowanie

Jak naprawić nieszczelne okno: Proste porady majsterkowicza, aby zapobiec uszkodzeniu przez wodę

Okna to świetny sposób na wpuszczenie do domu naturalnego światła i dodanie do niego odrobiny koloru. Ale mogą być również źródłem frustracji, jeśli chodzi o ciągłą letnią wilgoć. Deszcz, śnieg i wiatr wkrada się pod siding i do domu przez pęknięcia w ścianach zewnętrznych. Na szczęście można naprawić ten problem za pomocą kilku szybkich sztuczek majsterkowania. Skorzystaj z tych wskazówek, aby naprawić nieszczelne okna bez zatrudniania drogiego wykonawcy (lub rozbijania banku).

Sprawdź uszczelnienie wokół okna

Jeśli uszczelnienie wokół twoich okien jest pęknięte lub złamane, woda będzie mogła wsiąkać do środka. Szczeliwo jest odpowiedzialne za uszczelnienie zewnętrznego okna od elementów. Jest kilka rzeczy, które możesz sprawdzić, aby upewnić się, że twoje uszczelnienie jest w dobrej formie.

  • Sprawdź uszczelnienie wokół dolnej części okna. Jeśli jest ona luźna, woda będzie mogła przesiąkać pod spód okna, powodując przeciek w ścianie powyżej. Dokręć tę uszczelkę, jeśli jest luźna.
  • Sprawdź uszczelnienie wokół boków okna. Jeśli któryś z boków jest pęknięty lub złamany, woda będzie mogła przesiąknąć pod okno i spowodować wyciek w ścianie. Dokręć to uszczelnienie, jeśli jest luźne.

Zablokuj przeciąg za pomocą drzwi burzowych

Jednym z łatwych sposobów na zapobieganie przesiąkaniu wody do domu jest uszczelnienie wszelkich nieszczelnych otworów. Jeśli drzwi pomiędzy domem a garażem są otwarte, zamknij je, aby zapobiec napływowi powietrza do budynku. Podobnie, uszczelnić wszelkie wycieki powietrza wokół okien z drzwi burzowych. Pozwoli to utrzymać zimne powietrze w środku i ciepłe powietrze na zewnątrz, zapobiegając tworzeniu się kondensacji na oknach.

Większość okien ma przestrzeń wokół ramy. Jeśli nie jest ona uszczelniona, woda będzie spływać do ściany i powodować przeciek. Uszczelnij tę szczelinę za pomocą taśmy pogodowej. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody do ściany i powodowaniu przecieków.

Dodaj warstwę izolacji

Innym sposobem na zapobieganie przesiąkaniu wody do domu jest dodanie warstwy izolacji. Izolowane okna zapobiegają tworzeniu się kondensacji, co pomoże zapobiec plamom wody na ścianach lub sufitach. Zaizoluj swoje okna niedrogim produktem, który można znaleźć w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.

Uszczelnij okna od wewnątrz

Jeśli nie jesteś w stanie uszczelnić szczelin wokół okien od wewnątrz, możesz zastosować uszczelniacz po zewnętrznej stronie okna. To będzie trzymać wodę od wejścia do domu.

Te wskazówki majsterkowicza mogą pomóc Ci uchronić okna przed uszkodzeniem przez deszcz i przeciągi. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zapobiec uszkodzeniu okien przez wiatr i wodę. Jeśli zostaną uszkodzone, te wskazówki pomogą Ci je naprawić szybko i tanio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *