awbud.pl

Dom i Budownictwo

przemysł
Budownictwo

Nowoczesne technologie testowania materiałów

Względu na to, o jakim przemyśle nie będziemy rozmawiać, zawsze wykorzystuje się innowacyjne technologie, które zapewniają przeprowadzenie testów. Wytwarzanie produktów, a także wszelkie inne procesy, które będą dotyczyły działań produkcyjnych to zawsze koncentrowanie się na finalnym dostarczaniu wyrobów najwyższej jakości. Nie da się jednak tego zrobić, jeżeli nie mamy gwarancji, że wykorzystujemy materiały rzeczywiście bardzo trwałe i rekomendowane przez specjalistów. Niejednokrotnie na przykład można się spotkać z rozwiązaniami takimi jak badanie magnetyczno-proszkowe. Część osób pierwszy raz spotyka się z taką tematyką, ale oferty te są, jak się okazuje, bardzo popularne. Chodzi tu przede wszystkim o badanie, które będzie polegać na magnesowaniu materiału polem magnetycznym.

Magnesowanie materiału polem magnetycznym

Trudno się spodziewać, że klienci będą zadowoleni, jeżeli nie będziemy wykorzystywać najbardziej innowacyjnych technologii w procesach produkcyjnych. Jeżeli więc mamy możliwość wykorzystać badanie magnetyczno-proszkowe, to na pewno należy to zrobić. Najlepiej wykorzystywać do tego celu profesjonalne urządzenia, w które wszystkie nowoczesne zakłady powinny być wyposażone. Najlepiej jest nawiązać współpracę z firmami, które będą dostarczały te urządzenia, ale musimy także oczywiście mieć w naszym zespole specjalistów, którzy będą je obsługiwać. Tacy fachowcy muszą się znać na tego rodzaju badaniach. Nie każdy przecież wie, że na przykład testowanie materiału polem magnetycznym może być zastosowane w przypadku pola stałego albo zmiennego. Kluczowe też podczas takich badań jest to, że w trakcie magnesowania wszędzie tam, gdzie będą występowały nieciągłości materiałowe, to wtedy będzie się pojawiać strumień rozproszenia pola magnetycznego. Dlatego badania magnetyczno-proszkowe są tak skuteczne. W ten sposób można wychwycić deficyty materiałowe i na przykład wycofać z procesu produkcyjnego wadliwe produkty.

Jak często realizowane są badania magnetyczne?

Jedną z ważniejszych kwestii będzie oczywiście także to, jak często powinno być wykonywane takie badanie magnetyczno-proszkowe. Tym właśnie będą się zajmować specjaliści, którzy dobrze wiedzą, z jaką częstotliwością wykonywać takie kontrole no i jak prawidłowo powinien przebiegać taki proces. Poza tym, zanim konkretne materiały będą poddane badaniom magnetyczno-proszkowym, trzeba wiedzieć, jakie będą one miały właściwości magnetyczne. Dodatkowo powierzchnia musi być przygotowana do badania. Wymaga wstępnego rozmagnesowania no i musi być także oczyszczona i odtłuszczona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *