awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

lamele drewniane w salonie
Dom

Pomysły na lamele drewniane w salonie

Lamele drewniane w salonie to idealny pomysł na wnętrze, które będzie ciekawe i niebanalne. Salon jest pokojem, do którego zapraszamy gości warto więc zadbać o interesujący wystrój, który wyróżni nasze mieszkanie. Jak zaaranżować drewniane lamele w salonie?

Barwne lamele drewniane w salonie

Lamele drewniane w salonie warto umieścić na ścianie, która jest najważniejsza, dzięki temu stanie się ona charakterystyczna i będzie przyciągała wzrok.

Warto pamiętać, że lamele występują w wielu kolorach. Do małego salonu sprawdzi się jasne drewno. Sosna, buk lub dąb będą wyglądały idealnie. Do pokoju dziennego, który jest duży i przestronny można wykorzystać lamele w ciemniejszym odcieniu.

Koniecznie trzeba również dopasować kolor lameli do stylu, który panuje w mieszkaniu. Do salonu w stylu skandynawskim można wykorzystać lamele drewniane, które są bielone. Czarne lamele to propozycja dla odważnych. Sprawdzą się w mieszkaniu, które jest nowoczesne i minimalistyczne.

Lamele będą również bardzo interesująco wyglądały ułożone na ścianie z cegieł. Biała cegła jest piękną bazą do jasno drewnianych lameli. Również na czerwonej cegle pięknie będzie wyglądało jasne drewno. Warto jednak podkreślić charakter salonu umieszczając na czerwonej cegle czarne deski. Zaskakująco i elegancko. Czarna cegła będzie wyglądała niesamowicie, gdy ułożymy na niej białe lamele.

Zabawa kolorem we wnętrzu daje możliwość stworzenia kompozycji, które będą jedyne w swoim rodzaju. Warto o tym pamiętać i czasem podjąć ryzyko.

Do jakich pomieszczeń sprawdzi się czarna farba do ścian?

Nie tylko ściana to dobre miejsce na lamele

Lamele drewniane w salonie mogą być ułożone pionowo lub poziomo, wszystko zależy od efektu, który chcemy uzyskać. Lamele poziome będą optycznie powiększały pokój dzienny. Lamele pionowe sprawią, że będzie się on wydawał wyższy.

Wykorzystując lamele drewniane w salonie warto pamiętać, że nie muszą się one znajdować wyłącznie na ścianie. Świetnie będą wyglądały lamele, które będą położone również na suficie. Układając lamele należy pamiętać, że ich największą zaletą jest trójwymiarowa budowa. Koniecznie trzeba to wykorzystać. Lamele mogą być krótsze lub dłuższe, dzięki temu efekt będzie bardziej interesujący.

W salonie, który ma wydzieloną część jadalną z dużym, rodzinnym stołem można ułożyć lamele tuż nad stołem. Dzięki temu część jadalna będzie wydawała się większa. Stanie się również bardziej charakterystyczna.

Lamele drewniane w salonie warto układać wykorzystując rożne konfiguracje. Można układać je pod skosem oraz mieszać kierunki, dzięki temu stworzymy kompozycje, które będą jedyne w swoim rodzaju.

Ciekawym i bardzo prostym sposobem na ścianę z lameli drewnianych jest ułożenie lameli obok siebie oraz usuniecie kilku deseczek. Warto wyjąc deski zachowując nieregularne odstępy i cięcia. Koniecznie trzeba zadbać, by kolor ściany pod lamelami był intensywny. Czarna, szara lub ceglana ściana będzie bardzo interesująca. Kompozycja, która powstanie, będzie wyjątkowa.

Lamele drewniane w salonie jako ażurowa ścianka

Nie zawsze w naszych mieszkaniach jest tyle miejsca, ile byśmy chcieli. Czasami w pokoju dziennym, który jest duży i przestronny wydzielamy dodatkowe pomieszczenie, które idealnie nadaje się na gabinet do pracy.

Lamele drewniane w salonie będą idealne, by zbudować z nich ściankę, która podzieli wnętrze. Drewniana konstrukcja jest lekka, przestrzenna i delikatna, dzięki temu salon nie będzie wydawał się mały i przytłaczający.

Dużą zaletą ścianki z lameli jest możliwość doświetlenia każdego z pomieszczeń. Lamele, które nie będą jednolitą konstrukcją pozwolą zatrzymać światło zarówno w salonie, jak i w nowo powstałym gabinecie.

Jakie są najmodniejsze kolory elewacji?

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!