awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

dobry dzwonek bezprzewodowy do drzwi
Dom

Wybieramy dobry dzwonek bezprzewodowy do drzwi

Urządzenia przywoławcze informujące o zamiarze wejścia do domu lub na posesję osób z zewnątrz na stałe wpisały się w krajobraz nowoczesnego budownictwa. W dzisiejszym artykule wybieramy dobry dzwonek bezprzewodowy do drzwi i podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę.

Co to jest i jak działa bezprzewodowy dzwonek do drzwi lub furtki?

Na wstępie odpowiemy na pytanie, co to jest i jak działa bezprzewodowy dzwonek do drzwi lub furtki. Od klasycznych rozwiązań przewodowych sprzęt różni brak konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania sygnalizacyjnego czy zasilającego. Urządzenia posiadają możliwość zasilania bateryjnego, bądź wbudowany akumulator, dzięki czemu mogą być stosowane w miejscach, gdzie normalna infrastruktura elektroenergetyczna nie istnieje. Produkty są projektowane z myślą o użytku na zewnątrz budynków i odporne na wilgoć czy uderzenia.

Funkcjonalny zewnętrzny dzwonek bezprzewodowy może pracować autonomicznie, jak i w bardziej rozbudowanym środowisku. Na rynku dostępne są rozwiązania, które umożliwiają sparowanie pojedynczego odbiornika z wieloma przyciskami sygnalizacyjnymi. Produkty należące do tej kategorii pracują zazwyczaj w ogólnodostępnych pasmach radiowych, tj. ISM 433 MHz albo z zastosowaniem sieci Wi-Fi. Stanowią doskonałą alternatywę dla konwencjonalnych urządzeń przewodowych i są powszechnie stosowane w domkach letniskowych oraz na placach budowy.

Jak wybrać dobry dzwonek bezprzewodowy do drzwi?

Oferowane na rynku radiowe urządzenia przywoławcze różnią się szeregiem parametrów użytkowych. Na co zwrócić uwagę planując ich zakup? Jak wybrać dobry i tani dzwonek bezprzewodowy do drzwi?

  • Klasa szczelności – jeżeli decydujemy się na zakup sprzętu do użytku zewnętrznego, to zdecydowanie należy zwrócić uwagę na właściwości w zakresie odporności mechanicznej oraz podatności na wilgoć i wodę czy niskie temperatury.
  • Interfejs radiowy – należy rozważyć wybór pomiędzy standardowym pasmem ISM 433 MHz a kompatybilnością z siecią Wi-Fi. Możliwość działania w infrastrukturze WLAN zwykle wiąże się z dodatkowymi funkcjami, takimi jak transmisja video ze wbudowanej kamery.
  • Zasilanie –  dzwonek bezprzewodowy do furtki lub drzwi może być dystrybuowany w jednym z dwóch wariantów – na baterie albo na akumulator. Rozwiązania akumulatorowe nie wymagają częstej wymiany ogniw, a więc są bardziej ekologiczne.
  • Głośność – w zależności od środowiska pracy należy dobrać urządzenia z elementem sygnalizacji akustycznej emitującym dźwięk o odpowiednim natężeniu. Zazwyczaj graniczna wartość siły emisji wynosi ok. 90 dB.
  • Możliwości rozbudowy – na rynku możemy spotkać zarówno proste dzwonki na baterie pracujące autonomicznie, jak i urządzenia pozwalające na budowę rozbudowanych systemów z wieloma przyciskami.

Bogata oferta zewnętrznych dzwonków do drzwi lub furtek jest dostępna w sklepie internetowym sklep-ecsystem.pl. Planując zakup tego rodzaju sprzętu, zdecydowanie warto zapoznać się z ich szerokim asortymentem.

Jakie są zalety zewnętrznych dzwonków bezprzewodowych na baterie?

Nowoczesne urządzenia sygnalizacyjne z interfejsem radiowym to produkty, których wybór niesie za sobą szereg korzyści. Jakie są zalety zewnętrznych dzwonków bezprzewodowych na baterie?

  • Montaż – produkty są szybkie i proste w instalacji, dzięki brakowi konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania zasilającego oraz sygnalizacyjnego.
  • Estetyka – mocowanie urządzeń nie wymaga prowadzenia instalacji, a same elementy mogą być zamontowane z użyciem taśm klejących albo klejów, bez uszkadzania powierzchni.
  • Funkcjonalność – w zależności od potrzeb można wybrać sprzęt wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak kamera video czy możliwość rozbudowy.

Produkty należące do tej kategorii urządzeń znajdują zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i zakładach przemysłowych czy obiektach komercyjnych.

Niezawodne dzwonki bezprzewodowe do drzwi lub furtki

Wysokiej klasy urządzenia przywoławcze stanowią niezbędne wyposażenie budynków mieszkalnych oraz użytkowych. Jeżeli szukasz praktycznych rozwiązań w tym zakresie, to wybierz niezawodne dzwonki bezprzewodowe do drzwi lub furtki z oferty sklep-ecsystem.pl.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!