Dom i Budownictwo

farba tablicowa inspiracje
Dom

Wykorzystana farba tablicowa inspiracje daje ogromne

Decydując się na użycie w danym wnętrzu farby tablicowej, możemy sprawić w prosty sposób, że owo wnętrze stanie się w pełni spersonalizowane. Zastosowana farba tablicowa inspiracje daje ogromne, można na ścianie zostawiać informacje dla mieszkańców, można stworzyć miejsce do kreatywnego malowania dla dziecka, można zapisać na niej ważne wiadomości. Jednak pamiętać trzeba, że stosowanie tego typu farby ma swoje zalety, ale ma i również swoje wady.

Co daje zastosowanie farby tablicowej we wnętrzu?

Farbą tablicową nie tylko możemy pomalować ściany, ale także i różnego rodzaju meble oraz sprzęt AGD. Jest ona hitem wnętrzarskim, szczególnie jeśli chodzi o pokój przedszkolaka. Pomalowane nią ściany mogą być bez żadnych konsekwencji zdobione na różne sposoby przez małego artystę. Wykorzystana na ścianach farba tablicowa inspiracje pozwala mnożyć na wiele sposobów. Tablicówka to bardzo modny trend wnętrzarski, coraz częściej jest wykorzystywana do wnętrz o różnego rodzaju charakterze i to nie tylko mieszkalnych. Ściany nią pomalowane można spotkać wszędzie tam, gdzie przydałoby się coś zapisać. Mimo to ściany takie są obecne w kuchni, pokoju dziecięcym, w biurze, w kawiarniach, barach, restauracjach.

Zalety i wady

Stosowanie tablicówki ma bardzo wiele zalet, ale także ma i kilka wad. Do tych pierwszych zaliczyć można fakt, że jest to idealny sposób na rodzinne komunikowanie się, doskonały patent na rozwój kreatywności dziecka, możliwość tworzenia różnego rodzaju zmiennych aranżacji danego wnętrza. Wady stosowania tego typu farb to powstające na niej zacieki, pyląca się nieustannie kreda oraz słaba wydajność samej farby.
Farba tablicowa jest droga, a z jednej jej puszki nie wymaluje się zbyt dużej powierzchni. Chociaż w tym wypadku też trzeba trochę uważać i zbytnio nie przesadzać. O ile mały kawałek ściany przygotowanej do zapisu wygląda ciekawie, o tyle cała ściana jako tablica już trochę przytłacza dane pomieszczenie.

Słów kilka o farbie tablicowej

Tablicowa farba to nic innego jak akrylowa emulsja odporna na ścieranie, wilgoć i zmywanie. Obok czarnej tablicówki na rynku są też inne kolory tego typu farby. Ogólnie najważniejszą jej cechą jest to, że można po niej malować i ścierać zapisane na niej treści. Istnieją farby tablicowe, którymi można pokryć drewno lub metal. Dodać też trzeba, że niektóre farby mają dodatkowe właściwości i na przykład ściana do pisania może też być ścianą do przypinania magnesów.
Farba tego typu jest bardzo trudna do usunięcia, w momencie gdy będziemy chcieli ścianę pokryć inną farbą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.