awbud.pl

Dom i Budownictwo

Domowe jacuzzi
Dom

Domowe jacuzzi – co warto o nim wiedzieć?

Jacuzzi to luksus, na który obecnie może jednak pozwolić sobie coraz większa grupa Polaków. Z jednej strony jest to związane z większymi zarobkami pewnej części społeczeństwa, a z drugiej z niższymi cenami tego rodzaju akcesoriów. Można je ustawić wszędzie – nie tylko w domu, ale również w ogrodzie, z czego bardzo chętnie korzystamy. Nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość oddania się przyjemnemu masażowi wodą pod gwiazdami, w ciepły letni wieczór.

Jacuzzi – co warto o nim wiedzieć?

Jacuzzi to powszechnie przyjęta i popularna w naszym kraju nazwa wanien i minibasenów z hydromasażem, która pochodzi od jednego z pierwszych producentów takiego sprzętu. Często mówi się o nim też po prostu jako o domowym SPA. Wanna taka może być wykonana z materiałów różnego typu, aczkolwiek na świecie najczęściej używa się do tego celu stali nierdzewnej, aluminium, wysokiej jakości materiałów syntetycznych (głównie akrylu), ceramiki i innych materiałów, analogicznych do tych, z których wykonywane są zwykłe wanny. Dodatkowo większość modeli posiada zewnętrzną obudowę, która ma zarówno funkcje dekoracyjne, jak i ochronne. Niezwykle istotnym elementem – zwłaszcza w modelach przeznaczonych do użytkowania na zewnątrz – jest izolacja, która sprawia, że woda w jacuzzi pozostaje przyjemnie ciepła niezależnie od temperatury powietrza. Poszczególne modele różnią się też wielkością misy (mogą być jedno- albo kilkuosobowe) i oferowanymi funkcjami. Coraz bardziej popularne są wygodne modele sterowane elektronicznie.

Jacuzzi do domu, czy ogrodowe – co wybrać?

Wszystko zależy oczywiście od naszych możliwości. Jacuzzi ogrodowe świetnie sprawdzi się, jeżeli dysponujemy dobrze zabezpieczoną przed ciekawskim wzrokiem przestrzenią na zewnątrz. W praktyce nie zawsze musi być to duży ogród, a w niektórych wypadkach wystarczy nawet taras o odpowiedniej powierzchni. Jednym z bardziej popularnych modeli tego rodzaju jest czteroosobowe jacuzzi Serenity, do którego można zaprosić przyjaciół i które z całą pewnością może stać się niezapomnianą atrakcją na każdej domowej imprezie. Jacuzzi przeznaczone do użytku wewnątrz bez wątpienia jest świetną propozycją dla wszystkich, którzy chcą w zaciszu własnego domu cieszyć się przyjemnym hydromasażem.

Czy jacuzzi to faktycznie luksus?

Z jednej strony jacuzzi domowe w dużych rozmiarach faktycznie wciąż osiągają ceny, które sprawiają, że nie każdy może sobie na nie pozwolić. Z drugiej jednak niewielkie, domowe, ale dobrze wyposażone modele dostępne są już za kilka tysięcy złotych, co znacznie jest bliższe możliwościom średnio zasobnego, polskiego portfela. Na pewno jest to inwestycja, którą warto rozważyć. Masaż w jacuzzi pozwala się łatwo zrelaksować i odpocząć po ciężkim i stresującym dniu pracy. Jest świetnym sposobem na to, żeby odzyskać energię, która potrzebna będzie nam następnego dnia.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!