awbud.pl

Dom i Budownictwo

dywaniki kolorowe
Dom

Dywaniki do przedpokoju – 8 praktycznych cech

Pomożemy Ci wybrać najlepsze dywaniki do przedpokoju, od wielkich przedpokojów po toalety. Twój przedpokój to zapowiedź reszty domu i to Twoja szansa, aby zrobić wrażenie, które się utrzyma. Jak najłatwiej to zrobić? Zdecyduj się na starannie wybrany dywanik. Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze dywaniki do przedpokoju dla Twojego domu!

Właściwy rozmiar

Dywan powinien być proporcjonalny do przestrzeni i pobliskich mebli w holu lub przedpokoju.

Styl uzupełniający

Wybierz dywanik, który będzie pasował do wystroju w przedpokoju. Czy odzwierciedla Twój osobisty styl? Czy dobrze współgra z otaczającymi meblami? Jeśli szukasz wyjątkowego dywanika do przedpokoju, wyjątkowy wzór przyciągnie wzrok i ukryje wszelkie plamki i zabrudzenia.

Trwały materiał

Ponieważ dywanik musi wytrzymać intensywny ruch pieszy, idealny dywanik do przedpokoju będzie wykonany z wytrzymałych, trwałych materiałów o trwałych wzorach splotu. Dobre, trwałe materiały na dywaniki przedpokoju to wełna, sizal, listwa bambusowa, trawa morska, konopie i polipropylen. Zwróć uwagę na ręcznie wiązane lub płaskie konstrukcje tkane z niewielkimi włosami, ponieważ te mogą wytrzymać największe zużycie.

Zobacz także: Style Mebli

Łatwy do czyszczenia

Ze względu na dużą liczbę osób, które prawdopodobnie wchodzą i wychodzą z przedpokoju, wybrany dywan powinien być łatwy do czyszczenia. Rozważ dywan z krótkim włosiem, który zapewni szybkie i łatwe odkurzanie.

Warto zobaczyć: https://www.greengallery.pl/mop-parowy-ranking-najlepszych/

Standardowe wejścia

Dopasuj kształt przedpokoju do dywanika o podobnym kształcie. Większość standardowych wejść jest kwadratowa lub prostokątna, więc zaakcentuj ten układ prostokątnym dywanikiem. Jeśli przedpokój jest duży, pozostaw co najmniej kilkadziesiąt centymetrów podłogi ze wszystkich stron dywanu. Alternatywnie, pozwól, aby dywan przylegał bezpośrednio do ściany w mniejszej przestrzeni.

miękkie dywaniki

Kup dywaniki prostokątne

Jeśli przedpokój ma półkolisty otwór lub zakrzywioną klatkę schodową, zaakcentuj to okrągłym dywanikiem, aby w pełni zagospodarować przestrzeń.

Kup dywaniki okrągłe

Przeprowadź test otwartych drzwi: jeśli dywanik przed wejściem znajduje się w przejściu przez drzwi, czy masz trudności z otwieraniem i zamykaniem drzwi? Może to z czasem spowodować poważne uszkodzenie dywanu, więc wybierz opcję z krótszym włosiem lub odsuń dywan od drzwi.

Duże wejścia

Jeśli pracujesz z dużą przestrzenią lub szerokimi schodami, masz świetne wejście. Zagraj w ekstrawagancki rozmiar dzięki dużemu, przyciągającemu wzrok dywanowi obszarowemu. Rozważ niekonwencjonalne kształty, takie jak ośmiokątny dywan, lub zamiast tego skup się na wzorze geometrycznym. W domu, który trzyma się tradycji, trzymaj się perskiego lub orientalnego dywanu, aby podkreślić wielkość swojego przedpokoju.

Zobacz również: Jak odpowietrzyć kaloryfer?

Małe wejścia

Kiedy masz mało miejsca, wykorzystaj je maksymalnie. Wybierz dywan, który sprawia wrażenie, że przedpokój jest większy i bardziej przestronny. W przypadku długiego wejścia przypominającego korytarz proponujemy chodnik rozciągający się na prawie całą długość korytarza. Jeśli zależy Ci na osobowości, proponujemy owalny kształt z odważnym wzorem – dzięki temu przestrzeń wyda się długa i zachęcająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *