awbud.pl

Dom i Budownictwo

bilet na autobus
Lifestyle

Jak kupić bilet na autobus przez telefon?

Nowoczesne technologie towarzyszą nam na każdym kroku. Nie rozstajemy się ze smartfonem praktycznie nigdy, co pozwala na jego zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Popularne stało się już płacenie telefonem czy korzystanie z elektronicznych dokumentów, jakie od niedawna możemy mieć zawsze przy sobie, dzięki bezpłatnej aplikacji. Oprócz tego niewątpliwym atutem posiadania smartfona, szczególnie dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jest możliwość zakupu biletów na autobus. Jak to zrobić?

Elektroniczny bilet

Większość polskich miast dopuszcza już możliwość zakupu elektronicznych biletów. Jest to najczęściej kod QR generowany w dedykowanej aplikacji. Wystarczy zainstalować bezpłatne oprogramowanie, zarejestrować się i zweryfikować konto, by móc korzystać z wszystkich dostępnych funkcjonalności. Aby jednak kupić bilet przez aplikację, należy najpierw zasilić swoje konto. Można tego dokonać na kilka sposobów.

Najwygodniejsze jest podpięcie karty płatniczej. Wówczas, po autoryzacji, możemy bez trudu przekazywać środki w dowolnej wysokości na konto, jakie posiadamy w aplikacji. Dzięki temu zakup biletów, nawet w sytuacji, w której biegniemy do nadjeżdżającego autobusu, nie będzie problemem. Warto jedynie pamiętać o bezpieczeństwie transakcji bankowych na smartfonie, dlatego też dobrym rozwiązaniem jest instalacja oprogramowania antywirusowego, które możesz zakupić, korzystając z pożyczki przez internet.

Kontrola biletów

Zapewne zastanawiacie się, jak przebiega sprawdzanie elektronicznych biletów? Praktycznie niczym się nie różni od tradycyjnego sposobu, z tym że osobie kontrolującej pokazujecie bilet na ekranie telefonu. Wystarczy w aplikacji kliknąć odpowiednią opcję, a bilet przybierze formę kodu QR, który zostanie zweryfikowany przez kontrolera. Nie ma też obaw, że aplikacja będzie zaśmiecona nieważnymi już biletami, gdyż po wykorzystaniu są automatycznie usuwane z oprogramowania.

Należy jednak pamiętać o czasie zakupu biletu. To bardzo istotne, ponieważ w niektórych miastach jego ważność liczy się od momentu aktywacji biletu, czyli chwili, w której trafił na nasze konto. Mamy do wyboru kilka opcji, czyli bilety całodzienne, kilkunastominutowe lub jednorazowe. Rodzaj zależny jest od przewoźnika oraz obowiązującego w konkretnym mieście regulaminu. Jeśli planujecie podróżować często, najlepszym rozwiązaniem są bilety okresowe. Jeśli nie masz wystarczających środków na zakup biletu miesięcznego, skorzystaj z możliwości, jakie daje pożyczka przez internet.

Nie tylko bilet autobusowy

Posiadanie wspomnianej na wstępie aplikacji daje znacznie szersze możliwości. Wykorzystując dostępne funkcjonalności, łatwo kupisz także bilet kolejowy, zapłacisz za parkowanie czy uregulujesz opłaty na autostradzie. To ogromne ułatwienie, pozwalające w jednym miejscu zgromadzić wszystkie potrzebne bilety. Unikasz także ryzyka, że zgubisz bilet, co skutkuje karą finansową.

Jedynym warunkiem korzystania z dobrodziejstwa tego rodzaju oprogramowania jest posiadanie nowoczesnego telefonu. Jeśli planujesz wymianę aktualnie używanej komórki, weź pod uwagę swój komfort i zdecyduj się na model wydajny, z dużym ekranem, w czym pomoże pożyczka przez internet. Dzięki temu zakup biletów elektronicznych na autobus, tramwaj czy pociąg będzie prosty, wygodny i szybki.