awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

dekoracja przedpokoju
Dom

Jak powinna wyglądać ładna i ciekawa dekoracja przedpokoju?

Przedpokój to pierwsze miejsce, które widzą nasi zaproszeni goście. Im jest on bardziej przytulny i ładny tym lepiej świadczy to o danych gospodarzach i przyjemniej się wchodzi gościom do danego domostwa. Przedpokój to przestrzeń, która powinna być zaadaptowana bardziej w sposób funkcjonalny. Jednak drobna dekoracja może sprawić, że miejsce to otrzyma swój jedyny w swoim rodzaju klimat.

Zobacz także: Czym jest dom szkieletowy? Budowa domu szkieletowego

Co powinno być w przedpokoju?

Przedpokój to głównie przestrzeń funkcjonalna. Dlatego też tak bardzo ważne jest by było tam odpowiednio dużo i odpowiednio przystosowanego miejsca do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. W przedpokoju się ubieramy do wyjścia, zakładamy i zdejmujemy buty. Z tego też powodu jest to przestrzeń przejściowa, ale taka, w której zostawiamy określone rzeczy.
W przedpokoju nie powinno być bałaganu, dlatego tak istotne są różnego rodzaju wieszaki, szafki i szafeczki, które ukryją wszystko to co chcemy tam przechować.
Wynika więc z tego, że pomieszczenie to pełni głównie rolę funkcjonalną. Jednak dobrze jest gdy będzie ono też troszkę udekorowane i gdy jego klimat zostanie nieco ocieplony. Dobrze będzie gdy w przedpokoju znajdzie się mebel dokładnie przystosowany do jego powierzchni. Pozwoli to na wykorzystanie każdego zakamarka, tego szczególnego pomieszczenia. Ponadto musi tam też znaleźć się odpowiednie siedzisko, które pozwoli na wygodną zmianę obuwia.
W przedpokoju powinno znaleźć się też lustro i jakiś mebel, na którym będziemy mogli odłożyć klucze lub wyjętą ze skrzynki korespondencję.

Ciekawe dodatki w przedpokoju

Dekoracja przedpokoju jest bardzo istotna, ale nie najważniejsza. Odpowiednio dobrane dodatki pozwolą na bardzo ciekawą aranżację tego przechodniego pomieszczenia w domu. Nigdy nie powinno ich być tam zbyt wiele, ponieważ wtedy cel istnienia przedpokoju, zostanie całkowicie przysłoniony.
Jednym z istotnych dodatków w tym miejscu może być skrzynka lub charakterystyczny wieszak na klucze. Przytulny nastrój nada wazon ustawiony na komodzie, a wypełniony dodatkowo kwiatami. Innym ciekawym i funkcjonalnym gadżetem w przedpokoju może być listownik na aktualną korespondencję ustawiony również na blacie komody, lub powieszony na ścianie.
Pomysłów na dekorację przedpokoju może być bardzo wiele, jednak zawsze trzeba trzymać się jednej zasady. Przedpokój jest miejscem przejściowym i dlatego dodatków dekoracyjnych powinno znaleźć się w nim jak najmniej. Jednak oczywiście ściany jego mogą być ozdobione ciekawymi grafikami lub obrazami. Na blatach mebli może znaleźć się trochę bibelotów, które sprawią, że jego klimat będzie bardzo przyjazny.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!