awbud.pl

Dom i Budownictwo

Jak wybrać idealną szafkę RTV do salonu? Sprawdź nasz poradnik
Dom

Jak wybrać idealną szafkę RTV do salonu? Sprawdź nasz poradnik

Wbrew pozorom wybór szafki RTV do salonu to kluczowy element. To jeden z głównych punktów całej aranżacji, dlatego musi pasować do całości. Obecnie na rynku mamy do wyboru masę produktów, co jednocześnie ułatwia i utrudnia sytuację. Z jednej strony możemy znaleźć idealną szafkę, która będzie dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliśmy. Z drugiej strony ogrom produktów do wyboru może przytłoczyć i sprawić, że nie będziemy mogli się zdecydować! Warto więc dokładnie określić, czego szukamy i znaleźć miejsce, gdzie dostaniemy meble wysokiej jakości!

Wybór stylu 

Najpierw należy wybrać styl, w którym urządzone będzie wnętrze. Do niego właśnie możemy dobrać odpowiednią szafkę RTV do salonu. Ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie dwóch różnych stylów. Dzięki temu możemy osiągnąć naprawdę ciekawy efekt! Jednak trzeba z tym uważać i jeśli nie czujemy się pewni swojego wyczucia stylu, to lepiej nie ryzykować! Najczęściej wybiera się styl skandynawski i tradycyjny lub też przeciwieństwa, czyli nowoczesny bądź industrialny. Szafka RTV może być w każdym z tych typów. 

Wielkość i szerokość szafek

Tutaj mamy do wyboru kilka tradycyjnych wymiarów, które są ogólnie przyjęte w większości sklepów. Najpopularniejsze rozmiary to szerokość 120, 160 bądź 200 cm. To, jaką szafkę wybierzemy zależeć powinno przede wszystkim od wielkość pokoju. Nie możemy wybrać za dużych wymiarów, aby całości nie przytłoczyć. Jednak większa szafka to także więcej przechowywania! Warto więc znaleźć złoty środek. 

Funkcjonalność 

To bardzo ważny aspekt, który nieco łączy się także z poprzednim. Większe szafki mogą być funkcjonalne pod względem przechowywania. Jednak mniejsze są bardziej mobilne i mogą umożliwić nam dowolne konfigurowanie wnętrza w przyszłości. Warto pomyśleć także o wszelkich ułatwieniach, jak wnęki, miejsce na sprzęt RTV czy też drzwiczki bądź szuflady. Szafka powinna mieć także odpowiednie dziury na kable i przewody, aby wszystko można było schludnie podłączyć i ukryć. 

Typ: wisząca czy stojąca? 

Ostatni aspekt to wybór pomiędzy szafką stojącą i wiszącą. Z reguły ta pierwsza pasuje do bardziej tradycyjnych wnętrz, a druga kojarzona jest z tymi nowoczesnymi bądź industrialnymi. Jednak wszystko można dobrać do naszych potrzeb! Wystarczy odpowiednie wykończenie i kolorystyka, aby móc wybrać szafkę do danego stylu. 

Jak widać, przy wyborze szafki RTV należy kierować się kilkoma aspektami. Jeśli już ustalisz, czego oczekujesz i co jest dla Ciebie najważniejsze, to dużo łatwiej będzie Ci posortować dostępne opcje. Sprawdź sklep, który ma w swoim asortymencie wiele ciekawych propozycji w najróżniejszych konfiguracjach. Na pewno uda Ci się znaleźć tu idealną szafkę RTV do Twojego salonu!

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/

Zdjęcie główne prezentuje: https://www.meble-bogart.pl/nowoczesna-szafka-rtv-paris—grafit-polysk—z-magazynu-p-45896-1061-1061-opt–conf-47100.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *