awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Jak wybrać odśnieżarkę spalinową
Dom

Jak wybrać odśnieżarkę spalinową?

Zima to czas, w którym musimy pamiętać o odśnieżaniu posesji. Usprawnienie tego zadania zapewni nam odśnieżarka spalinowa. Powinna zostać dobrana do potrzeb użytkownika, częstotliwości użytkowania i wielkości danego obszaru. Faktem jest, że na rynku znajdziemy wiele unikalnych propozycji. O czym pamiętać podczas zakupu? Jak wybrać spalinowy model odśnieżarki?

Najważniejsze parametry

Proces doboru bywa sporym wyzwaniem, zwłaszcza gdy nie znamy się na takich urządzeniach. Podczas zakupu odśnieżarki spalinowej, warto mieć na uwadze:

  • Szerokość roboczą – im większy zakres, tym sprawniej przebiegają prace związane z usuwaniem śniegu. Jeśli posiadamy działkę o dużej przestrzeni, dobrym rozwiązaniem jest 70-centymetrowy zasięg roboczy. 
  • Zasięg wyrzutu śniegu – ta wartość jest podawana w metrach. Im większe odległość, tym lepiej dla nas, gdyż nie musimy martwić się usuwaniem tego samego śniegu dwa razu. Odległość odrzutu wiąże się z jakością śniegu i tym, czy jest lekki, czy też ciężki i mokry.
  • Wysokość robocza – dotyczy wysokości warstwy śniegu, którą można usunąć za pomocą sprzętu. Jeśli opady śniegu są częste, dobierzmy odśnieżarkę z pokrywą śnieżną o wysokości 50 centymetrów. 

Odśnieżarka spalinowa jest inwestycją na długie lata. Postawić powinniśmy na znane marki, które zapewniają najwyższą jakość urządzeń. Zazwyczaj po sprzęt sięgają właściciele posesji o dużych rozmiarach. Urządzenie pracuje z mocą większą, niż w przypadku odśnieżarki elektrycznej. Ogromnym atutem jest wydajność urządzenia. Pozwala ono przyspieszyć usuwanie śniegu z posesji, gdyż jednorazowo może usuwać duże ilości. 

Jaki rodzaj odśnieżarki spalinowej wybrać?

Warto zauważyć, że odśnieżarki spalinowe dzielimy na jednostopniowe i dwustopniowe. Te pierwsze są wyposażone w silnik dwusuwowy. Są zazwyczaj stosowane do odśnieżania niezbyt wysokich warstw śniegu na niewielkich obszarach, przykładowo z wjazdu do garażu. Odśnieżarka posiada świder, który odrzuca zgromadzony śnieg przez rynnę, na bok. Model nie powinien być stosowany do usuwania śniegu ze żwirowych powierzchni. 

Odśnieżarki dwustopniowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane na żwirowym podłożu. Dzięki wirnikowi, taki sprzęt odrzuca śnieg nawet na odległość 15 metrów. Maszyna stawia na czterosuwowy wirnik, ma dużą moc i świetnie radzi sobie z grubą warstwą śniegu. Wszystko to wskazuje, że odśnieżarka dwustopniowa jest przeznaczone do użytkowania na dużej działce. Nie bez znaczenia jest to, że sprzęt ma napęd na koła, dlatego łatwo można manewrować odśnieżarką. 

Jak widać, odśnieżarki spalinowe mają wiele zalet, dzięki czemu cieszą się popularnością na rynku. To dobre rozwiązanie dla właścicieli dużych posesji, którzy chcą zachować komfort podczas usuwania białego puchu w zimowe dni. Podczas wyboru urządzenia, bardzo ważna jest jego jakość, wysokość robocza, zasięg wyrzutu śniegu i szerokość robocza. Wszystkie te parametru powinny odpowiadać naszym oczekiwaniom. Szeroka oferta znanych producentów sprawia, że każdy dobierze coś dla siebie. 

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!