awbud.pl

Dom i Budownictwo

opony w ogrodzie
Ogród

Jak wykorzystać opony w ogrodzie, by były prawdziwą ozdobą?

Opony samochodowe zupełnie nie kojarzą się z dekoracjami ogrodowymi. Błąd! Warto zwrócić uwagę, że opony w ogrodzie mogą być interesującym urozmaiceniem ogrodowego designu. Jak je wykorzystać , by zachwycały i nie wyglądały banalnie?

Opony w ogrodzie jako klomby

Opony w ogrodzie świetnie będą prezentowały się jako klomby, w których posadzimy kolorowe kwiaty.

Opony można pozostawić w czarnym kolorze, ale również można je pomalować, by tworzyły barwną i radosną kompozycję. Ustawione schodowo będą idealne na nasadzenia, które sprawdzają się na skalniakach. Funkia, żurawka czy dzwonki to rośliny, które będą tworzyły barwne, piętrowe kompozycje, które na pewno zachwycą naszych sąsiadów.

Wykorzystują opony w ogrodzie można również stworzyć z nich klomby, które będą miały nogi. Dzięki temu będą bardziej widoczne wszędzie tam, gdzie jest więcej roślin. Do takiej konstrukcji idealne będą nogi drewniane, które przykręcimy wkrętarką. Jest to wyjątkowo proste zadanie, z którym poradzi sobie każdy, nawet osoby, które nie znają się na pracach remontowych.

Sprawdź nasze pomysły na oświetlenie altany

Domek dla owadów

Owady w ogrodzie przyczynią się do tego, by kwiaty zostały zapylone. Pomogą również zwalczyć szkodniki. Warto przygotować domki, które sprowadzą owady do naszego ogrodu.

Opony w ogrodzie wypełnione kawałkami drewna z wywierconymi otworami, słomą oraz łodygami będą doskonałym wypełnieniem domku dla owadów. Wszystko należy zabezpieczyć siatką o drobnych oczkach. Taki domek będzie pięknie prezentował się na ścianie budynku. Warto zadbać, by domków było więcej. Opony samochodowe mogą tworzyć konstrukcję przypominającą drzewo. Elegancko i pomysłowo.

Opony w ogrodzie do zabawy dla najmłodszych

Opony w ogrodzie będą również idealne na zabawki dla maluchów. Z opony można zrobić huśtawkę, siedziska czy tory przeszkód, które dadzą dzieciom wiele radości.

Chcąc zrobić huśtawkę wystarczy oponę przeciąć na pół. Wykorzystujemy jedną połowę, do której mocujemy deskę. Na desce koniecznie muszą znaleźć się uchwyty, by dzieci miały się czego trzymać. Zabawka gotowa!

Opony w ogrodzie można również wykorzystać jako huśtawki, które zwiesimy na drzewie. Wystarczy oponę przywiązać do drzewa i dzieci mogą się huśtać. Warto jednak zadbać, by huśtawka była kolorowa i wesoła. Dzieci mogą samodzielnie ją pomalować. Czerwona opona w czarne kropki zostanie biedronką, a biała w czarne paski zebrą. Kolorystyka zależy wyłącznie od fantazji dzieci.

Opony w ogrodzie można również wykorzystać jako obramówkę do piaskownicy dla najmłodszych. Każdy maluch uwielbia stawiać baby z piasku i budować imponujące zamki. Piaskownica jest obowiązkowa w każdym ogrodzie.

Umieszczając opony na sztorc w ziemi można stworzyć tor przeszkód, który będzie wyzwaniem dla starszych dzieci. Jest to nie tylko trening równowagi, ale przede wszystkim świetna zabawa.

Meble z opon w ogrodzie

Opony w ogrodzie przydadzą się również jako pomysłowe i nowoczesne meble.

Opona, którą owiniemy grubym sznurkiem oraz dorobimy jej nogi z metalu będzie wygodnym siedziskiem, które na pewno przyda się w trakcie biesiadowania na tarasie. Wykorzystując kółka uzyskamy wygodne, mobilne siedzisko. Wystarczy jednak położyć szkło na oponie, by stała się ona stolikiem na przystawki i zimne napoje, które koniecznie muszą znaleźć się na tarasie w letnie, upalne popołudnie.

Wykorzystując opony w ogrodzie można również zrobić siedziska, które będą miały wygodne oparcie. Na oponie warto położyć miękką, okrągła poduszkę, na której będzie się komfortowo odpoczywało. Oparcie należy wykonać z drugiej opony, która trzeba przykręcić wkrętarką do siedziska. Na takim fotelu można przesiedzieć cały wieczór.

Przeczytaj też: niezawodne porady, jak urządzić ogród

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *