awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

gwoździarka
Budownictwo

Jakie są rodzaje gwoździarek i czym się różnią?

W przypadku realizacji niektórych projektów budowlanych posiadanie odpowiednich narzędzi może mieć ogromne znaczenie. Jednym z takich narzędzi jest gwoździarka. Przy tak wielu różnych typach gwoździarek dostępnych na rynku, wybór najlepszej dla Twoich potrzeb może być trudny. W tym artykule dowiemy się czym jest to urządzenie, do czego służy i poznamy kilka najpopularniejszych typów gwoździarek.

Gwoździarka – opis i zastosowanie

Gwoździarka jest niezwykle przydatnym urządzeniem, które pomaga w precyzyjnej pracy i oszczędza użytkownikowi masę czasu i siły. Urządzenie to służy do automatycznego wbijania gwoździ w sposób niezwykle dokładny, umożliwia wbijanie gwoździ w bardzo ciężko dostępnych miejscach oraz pod kątem, co zdecydowanie ułatwia pracę. Gdzie wykorzystuje się to urządzenie? Główną dziedziną, która ceni sobie gwoździarkę jest stolarstwo, czy wszelkie zakłady tworzące drewniane meble, zabawki, dekoracje i akcesoria. Produkt ten jest też nieocenioną pomocą w branży budowlanej, na halach montażowych, w fabrykach produkcyjnych oraz prywatnych warsztatach miłośników majsterkowania. Urządzenie to bez problemu radzi sobie z łączeniem drewna z metalem, dyktą i innymi materiałami.

Gwoździarka pneumatyczna

Ten typ gwoździarki jest niezwykle praktyczny i wygodny w użyciu. Gwoździarka pneumatyczna działa dzięki sprężonemu powietrzu. Dzięki sile sprężenia gazu urządzenie umożliwia wykorzystanie dużego ciśnienia do wbijania gwoździ, dlatego też ten sprzęt nazywany jest pistoletem na gwoździe. Przykładem tego typu sprzętu jest Makita AN924. Urządzenie wyposażono w antypoślizgowy uchwyt, który pozwala na wygodne oraz bezpieczne korzystanie. Dodatkowym atutem gwoździarki pneumatycznej firmy Makita jest fakt, iż posiada ona zawór spustowy, który pozwala na wbijanie gwoździ w szybkim tempie za pomocą trybu sekwencyjnego. Gwoździarka Makita AN924 została również wyposażona w hak, który pozwoli na wygodne zawieszenie sprzętu w optymalnym dla nas miejscu. Elementem, który został dodany przez producenta jest aluminiowy magazynek, dzięki któremu możemy mieć w zapasie dodatkowy pasek gwoździ. Te wszystkie aspekty sprawiają, że praca z tego typu sprzętem jest niezwykle prosta i wygodna.

Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie gwoździarki pneumatycznej. Po pierwsze tryby pracy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ warunkuje szybkość i wygodę wbijania gwoździ. Wyróżniamy tryb sekwencyjny, gwarantujący precyzję oraz automatyczny, który stawia na szybkość pracy. Po drugie pojemność zasobnika, która informuje nas o tym, ile gwoździ pomieści narzędzie. Im więcej gwoździ pomieści gwoździarka, tym dłużej możemy pracować. Ważna jest też długość i typ gwoździ, ponieważ każde urządzenie pracuje z konkretnym typem gwoździa. Nie można zapomnieć także o ciśnieniu roboczym. Należy dopasować parametry gwoździarki do naszego kompresora, aby nie doprowadzić do uszkodzenia produktów. Gwoździarki Makita to produkty, które spełniają najważniejsze parametry i wymagania każdego klienta. Są one wygodne, precyzyjne, wytrzymałe i bez wątpienia ich wykonanie jest najwyższej jakości.

Gwoździarka akumulatorowa

gwoździarka praca

Ten typ gwoździarki jest uznawany za sprzęt dla profesjonalistów, jednak dzięki przystępnych cenach, wygodzie i najwyższej jakości pracy coraz częściej sięgają po nią amatorzy. Urządzenie to bazuje na mechanizmie zamachowym, dzięki czemu umożliwiają precyzyjne i szybkie wbijanie gwoździ. Gwoździarka akumulatorowa to idealne rozwiązanie dla dekarzy, stolarzy oraz budowniczych, jednak warto zastanowić się, jaki model będzie najlepszy do naszej pracy. Podczas wyboru odpowiedniego typu należy wziąć pod uwagę w jakim celu będzie on wykorzystywany. Żeby poradzić sobie z twardymi materiałami, takimi jak kamień czy beton, potrzebna będzie gwoździarka o dużej mocy. Natomiast do lekkich prac wystarczy wybór lżejszego i mniejszego urządzenia, które zapewni nam wygodę i komfort w pracy. Kupując gwoździarkę akumulatorową warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Ważny jest tryb pracy urządzenia, temperatura pracy czy też moc akumulatora. Ważny jest też typ zasobnika (taśmowy lub bębnowy), które warunkują ile gwoździ zmieści się w magazynku. W gwoździarkach akumulatorowych niezbędne jest też zwrócenie uwagi na moc urządzenia a także pojemność i rodzaj zasobnika. W przypadku powyższych aspektów, warto zwrócić uwagę na Gwoździarkę akumulatorową Makita DBN600RTJ. Jest to produkt o wysokiej wydajności pracy – dzięki wydajnej baterii możemy wbić nawet 800 gwoździ na jednym ładowaniu. Urządzenie zostało wyposażone między innymi w pokrętło, którym możemy regulować głębokość wbijania. Gwoździarka firmy Makita posiada również funkcję beznarzędziowego usuwania zablokowanych gwoździ. Dzięki zastosowanemu systemu sekwencyjnemu w szybkim tempie możemy wbić dużą ilość gwoździ. Makita DBN600RTJ to sprzęt posiadający wszystkie istotne funkcje, który z pewnością przyda się w wielu sytuacjach.

Niezawodny akumulator podstawą działania gwoździarki

Niezbędne w pracy z gwoździarkami jest dobranie odpowiedniego akumulatora. Bateria Makita 18v o pojemności 5 Ah to doskonały wybór dla użytkowników bezprzewodowych narzędzi marki Makita. Na jednym ładowaniu można wbić ponad 800 gwoździ przy pomocy gwoździarki Makita DBN600RTJ. Akumulator ten wykorzystuje technologię litowo-jonową i wyposażony jest w funkcję braku pamięci. Bateria Makita 18v posiada również 4 zakresowy wskaźnik naładowania, który umożliwia kontrolę jego pracy. Lekka konstrukcja zapewnia użytkownikowi zwiększoną pojemność bez zwiększenia rozmiaru i wagi w stosunku do akumulatorów o pojemności 3 Ah. Bateria jest kompatybilna ze wszystkimi elektronarzędziami Makita 18v. Ochrona przed przegrzaniem i przeciążeniem zwiększa żywotność akumulatora, a doskonałe parametry elektryczne gwarantują wysoką wydajność.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!