awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Łóżko drewniane czy tapicerowane
Dom

Łóżko drewniane czy tapicerowane? Które lepsze?

Komfort, stabilność, trwałość, solidne wykonanie – a czego ty oczekujesz od łóżka, które pojawi się w twojej sypialni? Bez wątpienia łóżko jest jednym z najważniejszych mebli, jakie znajdują się w domu. Niestety często popełniamy błąd i wybieramy je tylko ze względu na walory estetyczne. Jak wykonać właściwego wyboru? Wybrać łóżko drewniane czy tapicerowane? Jeśli nie masz pewności, zapoznaj się z kilkoma argumentami.

1. Łózko drewniane: za i przeciw

2. Łóżko tapicerowane: za i przeciw

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni to zakup, który wiąże się z wieloma rozterkami. Nic dziwnego – jest to zakup długoterminowy, a mebel będzie, a przy najmniej powinien nam służyć przez lata. Zatem warto rozważyć wszelkie za i przeciw, zanim postawimy na łóżko drewniane lub łóżko tapicerowane.

1. Łózko drewniane: za i przeciw

Czy wiesz, że przesypiamy około jednej trzeciej naszego życia? A zatem warto tę jedną trzecią życia spędzać najlepiej, jak się da, pomyśleć o maksymalnym komforcie i zadbać nie tylko o wygodę, ale też i nasze zdrowie.Jakość snu przekłada się na każdą dziedzinę naszego życia.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto postawić na łóżko drewniane, pamiętaj, że jego największym atutem jest możliwość wymiany materaca. Dlatego łatwo spersonalizować wybór, a w razie potrzeby wymienić materac na nowy, np. jeśli ulegnie zniszczeniu lub się zwyczajnie zużyje. Z pewnością będziemy wtedy wdzięczni, że nie musimy wymieniać całego łóżka, a jedynie materac. Warto także wspomnieć, że odświeżenie łóżka drewnianego lub przemalowanie na inny kolor można przeprowadzić bez żadnego problemu. Wystarczy odrobina wysiłku, a w sypialni mamy właściwie „nowy” mebel.

To, co niektórzy uznają za plus, inny poczytają jako minut, ponieważ łóżko drewniane ma dość surowy styl, który nie każdemu przypadnie do gustu. Pamiętajmy, że zarówno na estetykę, jak i na trwałość  łóżka drewnianego, wpływa głównie jakość drewna.

2. Łóżko tapicerowane: za i przeciw

Zwolennicy stylu glamour, powinni się raczej przyjrzeć łóżkom tapicerowanym. Ich głównym atutem jest to, że są miękkie i wygodne. Zdecydowanie łatwiej je także dopasować do stylistyki wnętrza. Dzieje się tak, ponieważ pod pojęciem łóżko tapicerowane kryje się mieszanka stylów i kolorów. A zatem łatwo wybrać coś dla siebie.

Należy się jednak liczyć z tym, że łóżko tapicerowane jest narażone na ścieranie oraz blaknięcie wraz z upływem czasu. W tym przypadku raczej niezbędny będzie zakup nowego mebla do sypialni. Pamiętaj także, że łóżko tapicerowane to kiepski wybór dla alergików.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!