Dom i Budownictwo

Nowoczesne wanny narożne
Dom

Nowoczesne wanny narożne

Kabina daje nam możliwość wzięcia szybkiego prysznica, a przy tym zajmuje mało miejsca w łazience. Wanna zaś zapewnia poczucie komfortu podczas długiej, relaksującej kąpieli. Nawet posiadacze małych pomieszczeń łazienkowych bądź takich z licznymi ukosami mogą pozwolić sobie na zamontowanie wanny. Wystarczy wówczas postawić na wanny narożne, które są coraz częściej proponowane przez producentów i wybierane przez klientów. Poniższy artykuł kompleksowo scharakteryzuje zalety tego typu rozwiązania.

Dlaczego warto wybrać wannę narożną?

Już na etapie projektowania łazienki bądź na samym początku jej remontowania należy podjąć decyzję co do wyglądu oraz lokalizacji wanny narożnej. Na rynku występuje szeroki wachlarz tego typu produktów, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wanna taka wpasuje się zarówno w dużej łazience, gdzie będzie stanowić nietuzinkowy element aranżacji, jak i w mniejszym pomieszczeniu, w którym ważny jest każdy metr kwadratowy – wanny narożne z pewnością zajmą mniej miejsca niż te prostokątne bądź wolnostojące.

Oprócz swojej funkcjonalności chwalone są za walory estetyczne. Wanny narożne potrafią nadać każdej łazience przytulnego klimatu oraz lekkości i świeżości, a przy tym są gustowne i eleganckie. Sprawdzą się zarówno do zaznania relaksacyjnego, domowego SPA, jak i przy kąpieli dzieci. Świetnie wkomponują się w pomieszczeniach urządzonych na przykład w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, ale także w tych bardziej klasycznych.

Asymetryczne wanny narożne coraz bardziej popularne

Podstawowy podział wanien narożnych obejmuje dwa rodzaje – symetryczne i asymetryczne. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stały się te drugie. Gwarantują one bowiem nieograniczone możliwości aranżacyjne. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych znajduje się bogata oferta tego typu wyposażenia w wielu rozmiarach, dlatego nie będzie trudnym zadaniem dopasowanie jej do swojej łazienki. Wanny narożne asymetryczne charakteryzują się nieregularnymi kształtami boków – prezentują się zatem niezwykle oryginalnie. Przyjmują zazwyczaj kształt zbliżony do prostokąta bądź trójkąta.

Wśród wanien narożnych najczęściej spotykane są modele produkowane z akrylu. To tworzywo jest odporne na uszkodzenia i zarysowania, a poza tym jest przyjemne w dotyku i prezentuje się niezwykle estetycznie. Ponadto łatwo jest je utrzymać w czystości, co jest ich prawdopodobnie jedną z największych zalet. Warto się zatem przekonać, czy wanna akrylowa sprawdzi się w Twojej łazience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.