Dom i Budownictwo

Oczyszczacz powietrza
Dom

Oczyszczacz powietrza dla mieszkańców dużego miasta

Domowy oczyszczacz powietrza to już praktycznie obowiązkowy element wyposażenia domu w dużym mieście. Dobry oczyszczacz powietrza pozwala nawet w środowisku pełnym zanieczyszczeń odnaleźć miejsce, w którym można oddychać swobodnie, bez ryzyka wdychania kurzu, pyłów, smogu i alergenów, których tak dużo jest w otaczającym nas obecnie świecie. Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza do domu i zapewnić sobie i innym domownikom spokojny sen i wypoczynek, efektywną pracę zdalną i zdrowie na długie lata?

Intensywny rozwój ośrodków miejskich, komunikacji, fabryk i systemów ciepłowniczych powoduje duże zanieczyszczenie środowiska, objawiające się smogiem o alarmującej gęstości występującym na dużych obszarach, najczęściej w okresie zimowym, gdy do spalin z aut i fabryk dochodzi dym z kominów. Aplikacje mobilne pokazujące dane zbierane przez mierniki jakości powietrza, organizacje ekologiczne i meteorolodzy już od lat biją na alarm. Maski antysmogowe to nie moda i niepotrzebny gadżet, a realna ochrona dróg oddechowych przed smogiem podczas przebywania na zewnątrz. Jak zabezpieczyć się przed zanieczyszczeniami we własnym domu? Z pomocą przychodzi domowy oczyszczacz powietrza.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Na wciąż poszerzającym się rynku oczyszczaczy powietrza nie jest łatwo wybrać ten jedyny, odpowiedni dla nas model. Domowy oczyszczacz powietrza powinniśmy dostosować do naszych warunków mieszkaniowych i metrażu pomieszczeń, w których oczyszczacz będzie pracował. Jeśli mamy niespokojny sen i intensywnie reagujemy na wszelkie dźwięki wokół, takie jak tykanie zegara czy odgłosy dobiegające z sąsiednich mieszkań, odpowiedni i dobry oczyszczacz powietrza dla nas będzie miał tryb nocny, często instalowany w tego rodzaju urządzeniach. W trybie nocnym domowy oczyszczacz powietrza pracuje bardzo cicho. Przykładowy, często wybierany do mieszkań w dużym mieście model oczyszczacza Samsung AX60R5080WD, odpowiedni do pracy na 60 metrach kwadratowych, wyposażony w numeryczny wyświetlacz cząstek PM 1,0; PM 2,5; PM 10, sterowany przez Wi-Fi i wyposażony w specjalny czujnik gazów w powietrzu, ma wspomniany tryb nocny. W tym ustawieniu oczyszczacz Samsung AX60R5080WD pracuje wydając dźwięk 21 dB, niewiele różniący się od odgłosów szeptania. Wygodne przemieszczanie urządzenia pomiędzy pokojami zapewniają wbudowane kółka, a wlot i wylot powietrza umiejscowione na przedzie i po bokach oczyszczacza pozwalają umiejscowić go pod ścianą w dowolnym pomieszczeniu, bez konieczności odsuwania go na środek pokoju, jak w przypadku urządzeń z otworami wymiany powietrza zaprojektowanymi z tyłu bryły. Nowoczesny, neutralny design obudowy tego modelu pozwala na oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach zarówno nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych. Wszystkie wymienione tu cechy urządzenia, odpowiednio dobrane do naszych potrzeb, pomogą wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza, który posłuży nam przez lata. Domowy oczyszczacz powietrza pozwoli nam stworzyć swoje bezpieczne miejsce w pełnym smogu mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.