awbud.pl

Dom i Budownictwo

Oświetlenie do sypialni w stylu glamour
Dom

Oświetlenie do sypialni w stylu glamour – co wybrać?

Sypialnia to miejsce kojarzące się z relaksem i odpoczynkiem. Służy nam głównie nocą, ale i za dnia, gdy urządzamy sobie regenerujące drzemki. Styl glamour to pomysł na sypialnię, która będzie nie tylko funkcjonalna i zagwarantuje odpoczynek, lecz również stanie się charakterystyczna. 

Glamour lubi kryształowe i szklane elementy. Wszystko to, co ma w sobie blask i błysk. Jak zatem wybrać oświetlenie do sypialni urządzonej w tym stylu?

Luksusowy żyrandol jako oświetlenie główne

Skoro ma być blask i błysk postawmy na oświetlenie wiszące w formie kryształowego żyrandola. Może być on dość obszerny, jeśli sypialnia jest przestronna i wysoka. Taka forma sprawdzi się o każdej porze dnia i nocy. 

Za dnia kryształowy żyrandol będzie cudowną ozdobą sypialnianego wnętrza. Na pewno zwróci na siebie uwagę. Nocą zaś, gdy światło zostanie włączone, kryształki zaczną się mienić, odbijać światło, a tym samym uzyskana zostanie wyjątkowa atmosfera. 

W skromniejszych sypialniach obszerny żyrandol wystarczy zamienić na dekoracyjny plafon. Może to być metalowa i błyszcząca podstawa z umieszczonymi na niej kilkoma punktami świetlnymi – oczywiście pełnymi blasku i dekoracyjności! Tego typu propozycje posiada w swojej ofercie sklep https://azzardo.com.pl/

Oświetlenie zadaniowe – nie tylko kinkiety

Przyda się także oświetlenie zadaniowe, czyli chociażby bocznie instalowane lampy. W tej roli sprawdzą się kinkiety, które zagoszczą nad wezgłowiem łóżka lub nad szafkami nocnymi ustawionymi po obu bokach mebla. 

Kinkiety również mogą ociekać blaskiem. Niech będą wykonane z najlepszej jakości materiałów. Niech przyciągają uwagę detalami, ciekawym designem, nawet nietypową konstrukcją. Do tego wystarczy szklany klosz lub dekoracyjne kryształki, aby w połączeniu z ciepłym światłem zyskać na wyjątkowym oświetleniu. 

Kinkiety spełniają przy tym funkcje praktyczne. Przydają się w nocy, gdy wstajemy do łazienki i potrzebujemy oświetlić sobie drogę, lecz nie chcemy się nadmiernie rozbudzać. Ich stłumione i subtelne światło będzie również wystarczające, by poczytać tuż przed snem lub pozwolić sobie na popołudniową drzemkę w pochmurny dzień. 

Zamiast kinkietów i tutaj można postawić na plafony. Sprawdzają się one zarówno w roli oświetlenia głównego, jak i zadaniowego. Nie muszą mieć klasycznej formy. Przecież to sypialnia glamour, więc liczymy na spektakularne efekty!

(Nie)zwyczajny abażur na szafce nocnej

Praktyczne i dekoracyjne będą również lampki ustawiane na szafkach nocnych. Warto tu jednak wybrać konstrukcje, które oferują zamiast zwyczajnego abażura, ten utkany z drobnych kryształków. Będą opadać niczym błyszcząca kaskada, a w świetle zaczną się mienić różnymi barwami. 

Tego typu oświetlenie dodatkowe równie dobrze może spełniać przede wszystkim funkcje dekoracyjne. 

Na rynku oświetleniowym znajdziemy mnóstwo lamp różnego rodzaju, które doskonale podkreślą efekt glamour sypialnianego wnętrza. Znajdźmy swoje wymarzone modele i cieszmy się efektowną aranżacją sypialnianą.