awbud.pl

Dom i Budownictwo

impregnacja kamiennych blatów
Dom

Profesjonalna impregnacja kamiennych blatów. Zobacz wskazówki od producenta MASTERSTONE

Zakup kamiennego blatu do kuchni czy łazienki to świetny pomysł na stworzenie naprawdę luksusowego wnętrza, które będzie prawdziwą ozdobą domu. Liczne właściwości kamienia naturalnego pozwalają długo cieszyć się z nienagannego wyglądu blatu, nawet w przypadku długoletniego i intensywnego użytkowania. Jednak aby tak się stało, koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami producenta elementów wystroju domu z kamienia z Bielska-Białej – MASTERSTONE, który radzi, jak impregnować kamienne blaty kuchenne i łazienkowe.

Impregnacja blatów z kamienia naturalnego – dlaczego to tak ważne?

  • Gwarancja producenta

Kupując kamienny blat, musisz liczyć się z potrzebą regularnego impregnowania, o czym przypomina producent MASTERSTONE. Stosowanie preparatów dedykowanych do codziennego mycia i zabezpieczania blatów kuchennych nie zwalnia od konieczności regularnej impregnacji profesjonalnymi środkami.  Przestrzeganie okresowej impregnacji jest warunkiem utrzymania gwarancji blatu kuchennego. Jeśli nie dostosujesz się do zaleceń producenta, w przypadku uszkodzenia lub utraty jakości firma, która wykonała blat, może odmówić uznania reklamacji.

  • Poprawa nasiąkliwości i odporności na zabrudzenia

Zarówno w kuchni, jak i w łazience blat spełnia wiele zadań, które niekoniecznie mają wiele wspólnego z czystością. Podczas gotowania czy mycia blaty często mają kontakt z wodą lub płynami, które mogą powodować zabrudzenia.

Kwarcogranity, które są popularnym rodzajem blatów kuchennych i łazienkowych, są niemal nienasiąkliwe, dlatego impregnacja tych materiałów polega na wytworzeniu na ich powierzchni cienkiej warstwy nanostruktury, która po krystalizacji zabezpiecza powierzchnię przed agresywnymi barwnikami, tłuszczami oraz drobnoustrojami.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnych impregnatów znacznie szybciej i łatwiej poradzisz sobie z codziennym utrzymaniem czystości w kuchni lub łazience.

Jak impregnować kamienne blaty? Zalecenia

Kamień naturalny granitowy wymaga specyficznego rodzaju impregnacji, gdyż posiada mikroporowatość, co czyni go bardziej nasiąkliwym od kwarcytów. Nie tylko rodzaj kamienia, ale także i jego kolor ma wpływ na rodzaj stosowanego środka do impregnacji. Jasne granitowe blaty są też bardziej kruche i łamliwe niż ciemne, mają także rzadszą strukturę, co czyni je bardziej nasiąkliwymi i mniej odpornymi na zaplamienia.

Każdy rodzaj kamiennego blatu wymaga regularnej impregnacji, którą należy wykonywać co 6 do 12 miesięcy, ale nie rzadziej niż raz w roku. Sama impregnacja to zabieg, który trwa ok. 15 minut, ale blatu nie można moczyć przez kolejne 24 godziny. Najlepiej zaplanować ją na czas naszej nieobecności w domu albo uczulić wszystkich domowników, aby ostrożnie korzystali z blatu.

Samodzielna impregnacja czy zlecona na zewnątrz?

Jeśli obawiasz się, że w wyniku nieprawidłowej impregnacji blatu dojdzie do jego uszkodzenia lub odbarwienia, warto zadanie to powierzyć profesjonalnej ekipie firmy MASTERSTONE, która stosuje wyłącznie dedykowane preparaty renomowanej włoskiej firmy TENAX. Koszt takiej usługi to ok. 150-250 zł w zależności od powierzchni blatu. Kupując blat u producenta MASTERSTONE, zyskujesz także możliwość otrzymania bezpłatnej porady, która pomoże Ci bezpiecznie zaimpregnować kamienną powierzchnię bez potrzeby korzystania z ekipy serwisantów.

Pomimo że granity i kwarcogranity wymagają regularnej impregnacji, nadal uważane są za jedne z najbardziej wytrzymałych i odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów, z których wykonywane są blaty kuchenne i łazienkowe. Przy zachowaniu ostrożności, dbaniu o czystość i regularności impregnacji kamienne blaty mogą przez wiele lat wyglądać tak jak na początku użytkowania. To zdecydowanie największa z zalet blatów, które znajdziesz w ofercie producenta MASTERSTONE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *