awbud.pl

Dom i Budownictwo

oświetlenie dogruntowe led przy basenie
Dom

Reflektory zewnętrzne LED, lampy sufitowe zewnętrzne – jakie wybrać?

Oświetlenie posesji czy ogrodu jest niezwykle istotne. Warto się zastanowić i odpowiednio zaplanować rozmieszczenie lamp, dzięki którym będzie można poczuć się bezpiecznie, a także stworzyć nastrojowy klimat wieczorami i w nocy. Jak wybrać oświetlenie zewnętrzne? Na co zwrócić uwagę?

Reflektory zewnętrzne LED

Posesja domku czy budynku wielorodzinnego powinna być odpowiednio doświetlona, aby można było spokojnie wyjść wieczorem na zewnątrz. Idealnym rozwiązaniem są reflektory LED, które można zawiesić na ścianie budynku. Z racji tego, że żarówki LED są energooszczędne, to takie rozwiązaniem jest najkorzystniejsze. Dodatkowo lampy LED nie przegrzewają się i są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Reflektory zewnętrzne LED można kupić z czujnikiem ruchu i czujnikiem zmierzchu. Taka opcja pozwala oszczędzić na rachunkach za prąd. Czujnik ruchu działa w momencie pojawienia się kogoś w zasięgu reflektora. Czujnik zmierzchu natomiast włącza lampę w momencie zapadnięcia zmroku na zewnątrz i wyłącza ją z rana, gdy wschodzi słońce.

Lampy wpuszczane w ziemię

W sklepach z oświetleniem można znaleźć bogaty wybór lamp wpuszczanych w ziemię, które idealnie sprawdzą się na podjeździe czy wejściu do domu. Takie lampy wpuszczane w ziemie są odporne na zniszczenia i mogą być z powodzeniem zamontowane przed garażem. Nie trzeba się obawiać, że najechanie kołem samochodu zniszczy takie oświetlenie. Odpowiednie rozmieszczenie lamp pozwala doskonale oświetlić wejście do domu, na ogród czy wjazd do garażu. Dostępne są różnego rodzaju kształty i wielkości lamp, dzięki czemu można dobrać je według własnych upodobań i dostosować do stylu ogrodu i posesji.

Lampa sufitowa zewnętrzna LED

Szeroki wybór lamp sufitowych zewnętrznych LED sprawia, że można je dopasować do fasady budynku i aranżacji ogrodu. Lampa sufitowa zewnętrzna led znakomicie będzie pasować przy wejściu do domu. Oczywiście można wybrać modele z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Szczególnie ten pierwszy rodzaj jest niezwykle przydatny, gdyż zwiększa także bezpieczeństwo. Za każdym razem, gdy ktoś stanie pod drzwiami, lampa się zapali i będzie można sprawdzić, kto tam stoi. Lampy z czujnikiem ruchu skutecznie odstraszają niechcianych gości czy złodziei, którzy widząc światło, natychmiast się wycofują. Wybierając lampy zewnętrzne, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na klasę szczelności. Wszystkie produkty muszą mieć IP powyżej 44 lub nawet 65. Oczywiście warto postawić na produkty wysokiej jakości, które posłużą znacznie dłużej niż lampki wykonane ze słabych materiałów.

Lampy led ogrodowe sufitowe