awbud.pl

Dom i Budownictwo

jaka umywalka do łazienki
Dom

Wybieramy umywalkę do łazienki – najmodniejsze trendy 2023

Trendy w aranżacji wnętrz obejmują wszystkie pomieszczenia oraz elementy wyposażenia domu. Dotyczy to nawet czysto użytkowych elementów, do których niewątpliwie zalicza się umywalka. Jeśli jesteś w trakcie urządzania łazienki lub planujesz w najbliższym czasie remont tego pomieszczenia, świetnie się składa! Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd aktualnych trendów, dzięki którym wybór idealnej umywalki stanie się znacznie łatwiejszy.

Modne kolory umywalek łazienkowych w 2023 roku, czyli starcie przeciwieństw

W tym roku modna umywalka ma różne oblicza. Szeroki wybór kolorów pozytywnie zaskakuje i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tradycjonaliści z pewnością ucieszą się z nieprzerwanego królowania bieli w łazienkach. To świetny wybór, jeśli poszukujesz rozwiązania, które jest nie tylko modne, ale też ponadczasowe! W końcu biel kojarzy się zarówno z nowoczesnością, jak i elegancją, która za nic ma upływ czasu. Jednak miłośnicy odważnych aranżacji także nie powinni czuć się zawiedzeni, ponieważ wyraziste kolory zajmują ważne miejsce wśród dominujących trendów. Oryginalna, bardzo efektowna propozycja to umywalki utrzymane w ciemnej tonacji. Tutaj w grę wchodzi szarość, czerń czy niezwykle szlachetny antracyt. Warto pamiętać, że takie elementy nie lubią konkurencji w postaci innych wyrazistych akcentów! 

Umywalki w naturalnych, stonowanych kolorach 

Ciemne kolory i biel to oczywiście nie wszystko. Bardzo modne umywalki pojawiają się także w stonowanych kolorach nawiązujących do natury. Wśród nich prym wiodą piękne, neutralne beże właściwie we wszystkich odcieniach – sprawiają, że wnętrze nabiera przytulnego, a zarazem eleganckiego charakteru. Beż nie jest w Twoim guście? Przyjrzyj się gamie stonowanych, nieco zgaszonych brązów. Brązowa umywalka w otoczeniu innych kolorów ziemi robi znakomite wrażenie i natychmiast przykuwa uwagę. Co więcej, obie barwy bezbłędnie podkreślają popularny styl eko. Choć ze względu na ich uniwersalny charakter możesz je sprytnie wpasować również w inne aranżacje.

umywalki nablatowe

Umywalka nablatowa czy wolnostojąca? 

Odważne, ale zdecydowanie wpisujące się w aktualne trendy rozwiązanie to umywalki wolnostojące. Sprawiają, że łazienka natychmiast zyskuje bardzo luksusowy wygląd i ze zwyczajnego pomieszczenia przeistacza się w elegancki salon kąpielowy! Pamiętaj jednak, że to propozycja, która sprawdza się raczej w obszernych wnętrzach. W przestronnej łazience umywalka wolnostojąca jest właściwie wyeksponowana, a także nie zabiera cennej przestrzeni. W mniejszych pomieszczeniach okaże się nieco przytłaczająca. Na szczęście nie oznacza to, że właściciele niewielkich łazienek muszą zrezygnować z bycia na czasie. Kiedy nie możesz przeznaczyć na umywalkę zbyt wiele przestrzeni, zdecyduj się na klasyczny umywalki wpuszczane (ale w ciekawym kształcie) lub taki model jak umywalka nablatowa, która łączy najlepsze cechy obu propozycji. Poniżej podpowiadamy, które kształty zasługują na szczególną uwagę.

umywalka wolnostojąca

Umywalki w 2023 roku, czyli piękne kształty w wielu wydaniach

W tym roku na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się wszystkie modele umywalek o obłych, zaokrąglonych kształtach. Minimum to zaokrąglone boki prostokątnych propozycji. Wspaniale prezentują się także modele nablatowe w formie owali. W dużych łazienkach sprawdzają się umywalki wolnostojące o okrągłych podstawach – prawdziwy hit. Dobry wybór to również zaokrąglone misy o nieregularnych kształtach. Wszystko to stanowi ciekawe odwołanie do stylu wabi-sabi oraz bardzo modnego japandi. Jeśli planujesz urządzić łazienkę w takiej stylistyce, wiesz już, czego szukać! Dużym plusem jest też fakt, że zaokrąglenia nadają wnętrzu przytulniejszy, przyjazny charakter i wprowadzają do niego harmonię. Dzięki nim łazienka stanie się idealną przestrzenią relaksu w domowym zaciszu. 

Podsumowując, w tym roku projektanci wyraźnie kierują się w stronę harmonii, do której można dążyć zarówno poprzez formę, jak i kolor. Choć jak to zwykle bywa, osoby ceniące klasykę także wybiorą coś dla siebie – biel niezmiennie ma się dobrze.