awbud.pl

Dom i Budownictwo

Wybór okien
Dom

Wybór okien – na co zwrócić uwagę?

Stolarka okienna jest dziś dostępna w wielu rozmaitych odsłonach. Użytkownicy mają do wyboru okna zróżnicowane pod względem zastosowanych materiałów, wzornictwa oraz parametrów użytkowych. Wybór optymalnego rozwiązania nie jest łatwy, dlatego przed zakupem warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby uzyskać okna o idealnie dopasowanym charakterze.

Jeśli cenisz nowoczesne i trwałe rozwiązania, dobrym wyborem okażą się bez wątpienia okna aluminiowe. Tradycjonaliści docenią walory nowoczesnych okien drewnianych, natomiast Ci poszukujący optymalnego stosunku ceny do jakości będą zadowoleni z zalet reprezentowanych przez okna PCV/PVC.

Sprawdź, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy zakupie okien i upewnij się, że wybrane przez Ciebie modele spełnią Twoje potrzeby!

Prezencja okien

Wygląd okien stanowi jeden z najważniejszych aspektów dla Klientów. Współcześni producenci oferują produkty o rozmaitych kształtach i kolorystyce, co pozwala na dobór rozwiązań pasujących zarówno do elewacji, jak i preferencji użytkowników. Okna drewniane posiadają zazwyczaj naturalnie piękną barwę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmodyfikować ją za pomocą lakieru. W przypadku okien aluminiowych oraz okien PCV/PVC paleta dostępnych barw jest praktycznie nieograniczona. Sprawdzeni dostawcy przeszkleń są w stanie zagwarantować, że ich kolor nie wyblaknie w wyniku działania czynników zewnętrznych. Ponadto, użytkownik może wybierać spośród szerokiej gamy okuć oraz klamek.

Energooszczędny charakter

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje okna były możliwie jak najbardziej szczelne i zapobiegały stratom ciepła, koniecznie upewnij się, że ich współczynnik przenikania ciepła kształtuje się na odpowiednio niskim poziomie. Im parametr jest niższy, tym większa energooszczędność okien.

Wartość współczynnika jest zależna w głównej mierze od budowy ramy, obecności warstw izolacyjnych oraz ilości pakietów szybowych. Przed zakupem okien PCV/PVC lub okien aluminiowych warto również dowiedzieć się czy sprzedawca zapewnia montaż odpowiadający energooszczędnym standardom.

Koszty utrzymania

W wielu przypadkach okazuje się, że zakup okien to nie jedyny wydatek jaki musimy ponieść. Użytkowanie również może być kosztowe, szczególnie wtedy jeśli zdecydujemy się na okna drewniane wymagające systematycznych przeglądów i okresowego malowania. Decydując się na okna aluminiowe lub okna PCV/PVC nie musimy pamiętać o skomplikowanych zabiegach konserwacyjnych, lecz warto abyśmy utrzymywali je w należytej czystości, aby zachować ich przejrzystość oraz oryginalne parametry użytkowe.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym lub na parterze, upewnij się że wybrane przez Ciebie okna posiadają stosowne zabezpieczenia. W podstawowym zakresie jest to szyba antywłamaniowa, która jest zabezpieczona specjalną folią, utrudniającą zbicie szyby, a także okucia antywłamaniowe, uniemożliwiające podważenie okna.

Wybierz sprawdzonego partnera

Przed podjęciem decyzji zakupowej, koniecznie sprawdź czy wybrana przez Ciebie firma jest godnym zaufania partnerem do współpracy. Kieruj się opiniami Klientów, porównuj oferty, a w razie wątpliwości zadawaj pytania. Dzięki temu dowiesz się czy masz do czynienia z kompetentnymi fachowcami, którzy nie tylko dostarczą Ci wysokiej klasy okna, ale także dokonają ich rzetelnego montażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *