Dom i Budownictwo

Czy okna plastikowe mogą wyglądać elegancko?
Dom

Czy okna plastikowe mogą wyglądać elegancko?

Dobór okien do domu nie jest najprostszym zadaniem. Mnogość rozmiarów, motywów i różnych typów okien sprawia, że konieczność podjęcia decyzji może nas przyprawić o niemały zawrót głowy. Postawić na okna plastikowe czy drewniane? To jedno z pytań, które najczęściej zadają sobie gospodarze.

Każdy rodzaj okien ma swoje plusy i minusy. Okna PCV cechują się innymi właściwościami niż okna drewniane. Najważniejsze jednak w tym wszystkim, aby spełniały oczekiwania właściciela.

Odejście od drewna

Do niedawna materiałem, któy był najcześciej wybierany do produkcji okien było drewno. Drewniane okna wyróżniają się przede wszystkim eleganckim, naturalnym wyglądem. Znajduje to pokrycie w cenie, gdzie okna drewniane stają się coraz droższe, w pewnym sensie stając się towarem luksusowym.

Ponadto ich konserwacja jest czasochłonna i wymagająca sporych nakładów pracy i kapitału. Jest ona przy tym niezbędna aby zbudowane z drewna okna mogły spełniać swoją rolę przez długi czas.

Rozwój technologii, zwłaszcza produkcji różnego rodzaju rozwiązań z tworzyw sztucznych, zrewolucjonizował wiele dziedzin gospodarki – także rynek okien. Aktualnie to właśnie okna PCV w Krakowie są najpopurniejszym wyborem podczas powstawania nowych budynków.

Co więcej, nowoczesna technologia pozwala by okna plastikowe imitowały drewno. Poprzez produkcję okien drewnopodobnych można zachować wszelkie funkcjonalności okien PCV i uzyskać miły dla oka efekt wizualny.

Okna plastikowe – czy się sprawdzają?

Swego czasu wiele było narzekań na okna plastikowe. Jednym z głównych zarzutów był ich wygląd – najczęściej białe i dosyć proste nie kojarzyły się z elegancją. Raczej z kiczowatością i produktem robionym po kosztach. Jest to jednak błędne postrzeganie.

Ich najistotniejszym plusem jest bez wątpienia trwałość – są one neutralne wobec warunków atmosferycznych. Opady, silne wiatry czy słońce nie wpływają na okna plastikowe i ich stan w żadnym stopniu.

Ponadto nie wymagają dużej konserwacji. Okna drewniane potrzebują impregnowania i innych prac utrzymaniowych w regularnych odstępach czasu. W przypadku okien PCV taka konieczność nie występuje. 

Również estetyka, która do niedawna pojawiała się jako zarzut wobec producentów okien plastikowych staje się przebrzmiałym argumentem. Obecne możliwości produkcyjne sprawiają, że okna plastikowe mogą na etapie wytwarzania otrzymać drenwopodobną kolorystykę.

Jak wybrać, z kim rozmawiać?

Możliwości i ciąły rozwój sektora plastikowych okien, sprawia, że okna PCV przestały być tylko alternatywą dla okien drewnianych. Stały się materiałem pierwszego wyboru. Produkowane przy użyciu precyzyjnych maszyn CNC mogą przyjmować dowolne kształty i barwy. Przy tym są bardziej opłacalne ekonomicznie.

Żeby dobrze dopasować okna do charakteru naszego mieszkania, wybrać właściwy fason i dopilnować wszystkich detali potrzebna będzie wizyta u producenta. Katalogi, które proponują pracownicy różnego typu salonów okien są zazwyczaj bardzo obszerne. Ponadto, często zawierają też możliwość indywidualnego dopasowania koloru, faktury i fasonu okiennic. Warto się zorientować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.