Dom i Budownictwo

wanna prostokątna
Budownictwo

Czy warto się zdecydować na wybór wanny prostokątnej?

Wanna w łazience szczególnie sprzyja relaksowi. Ten łazienny element wyposażenia powinien mieć jak najwyższą jakość. Wśród dostępnych na rynku ofert można znaleźć m.in. wanny kaldewei, które wyróżnia niecodzienna wysokość oraz prostokątny kształt.

O czym pamiętać, gdy wybierasz wannę prostokątną?

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany wanną kaldewei, czy innym prostokątnym modelem, powinieneś zadać sobie pytanie, czego właściwie od niej oczekujesz. W pierwszej kolejności należy dopasować jej wymiary do użytkownika. Nawet wybór najwyższej jakości wanny (kaldewei lub dowolnej innej) nic nie da, jeśli będzie ona dla Ciebie za mała. Problem wielkości modelu dotyczy również osób z małą łazienką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać mniej obszerną wannę. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz się musiał uciekać się do kupna prysznica. Jeśli jednak chcesz mieć model, w którym z powodzeniem możesz brać prysznic, wanna prostokątna znakomicie sprawdzi się w małych łazienkach.

Wanna wolnostojąca czy zabudowana?

Jeśli decydujesz się na remont łazienki, na pewno szukasz spełniającej Twoje oczekiwania wanny. Kaldewei, podobnie jak inne rodzaje wanien prostokątnych, może być wykorzystana jako model wolnostojący i zabudowany. Przede wszystkim warto pamiętać, że zabudowa takiego elementu nie jest trudna i można ją zamontować zarówno w rogu łazienki, jak i pod dowolnie wybraną ścianą. Co więcej, decydując się na prostokątną wannę (Kaldewei nie jest tu wyjątkiem) w przyszłości możesz używać jej jako wolnostojącej. Jeśli będziesz chciał przerobić wannę zabudowaną na wolnostojącą, oznacza to więcej pracy, ale nie jest niemożliwe. Z powodzeniem możesz się zdecydować na takie właśnie rozwiązanie.

Jakie zalety ma łazienka z prostokątną wanną?

Nie ma wątpliwości, że tego typu wanna cechuje się niezwykłą estetyką i dopasowaniem do wielu aranżacji łazienek. Niezależnie od tego, czy są to wanny kaldewei, czy inne, prostokątny model będzie idealnie wyglądał zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. W szczególności dobrze się z niej korzysta, jeśli masz już zamontowaną baterię naścienną. Łazienka w tradycyjnym klimacie świetnie wygląda w połączeniu z ceramicznymi płytkami. Z kolei nowoczesne aranżacje lepiej łączyć z wyjątkową mozaiką. Co więcej, prostokątna wanna obudowana drewnem wygląda zjawiskowo, a zestawiona z czarnymi płytkami i armaturą nadaje łazience nieco loftowego charakteru. Wybierając drewnianą łazienkę, pamiętaj, aby materiał był zabezpieczony przed wilgocią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.