awbud.pl

Dom i Budownictwo

włączanie klimatyzacji
Dom

Czym charakteryzują się klimatyzatory kanałowe?

Klimatyzatory kanałowe to system instalacji, które pozwalają zapewnić optymalną temperaturę we wnętrzu pomieszczenia. Sprawdzają się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, gdzie łatwe sterowanie parametrami powietrza w wielu pomieszczeniach odgrywa tak istotną rolę. Na czym polega działanie klimatyzatorów kanałowych?

Charakterystyka działania klimatyzatorów kanałowych

Klimatyzacja kanałowa składa się z systemu kanałów rozlokowanych po całym obiekcie. Kanały przechodzą przez stropy i ściany, co z kolei wymaga zastosowania wcześniej odpowiednich przepustów. Jednostki chłodzące umieszczane są w oddzielnym pomieszczeniu, a dzięki kanałom powietrze może być rozprowadzone do wielu pomieszczeń jednocześnie. Takie systemy wyposażone są także w automatyczne sterowanie, co z kolei pozwala w łatwy sposób zmieniać temperaturę wszystkich pomieszczeń i dopasować ją do własnych potrzeb. Klimatyzatory kanałowe wyróżniają się taką samą skutecznością i zasadą działania, jak inne systemy. Pozwalają więc schłodzić i oczyścić powietrze. Największa różnica polega jednak na tym, że jednostki chłodnicze są ukryte, a całe schłodzone powietrze rozprowadzane jest kanałami. Użytkownicy pomieszczeń widzą więc jedynie niewielkie wyloty instalacji.

Zastosowanie klimatyzatorów kanałowych

Klimatyzatory kanałowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej – hotelach, biurowcach, urzędach, restauracjach, czy też galeriach handlowych. Tego typu systemy sprawdzają się także w domach jednorodzinnych, choć instalacja będzie wymagać w takim przypadku większego nakładu prac montażowych. To, co przemawia na korzyść systemu klimatyzacji kanałowej, to przede wszystkim bezproblemowa obsługa i możliwość ustawienia temperatury we wszystkich pomieszczeniach za pomocą pilota. Klimatyzatory kanałowe, jakie oferuje dystrybutor Geo-Energia z Wrocławia, spełniają każde z powyższych parametrów, co powoduje, że coraz więcej Klientów wybiera właśnie montaż tego systemu.

Czy warto stosować klimatyzatory kanałowe?

Klimatyzatory kanałowe to propozycja, która cieszy się uznaniem przede wszystkim wśród właścicieli obiektów użyteczności publicznej. Urządzenia są także niewidoczne dla użytkowników, co sprawia, że system wyróżnia się dużą estetyką. Z wnętrza pomieszczenia widać jedynie wyloty instalacji, które dopasowuje się wcześniej do potrzeb użytkowników. Klimatyzacja kanałowa wyróżnia się także łatwym sterowaniem za pomocą panelu lub pilota, dzięki czemu bez problemu można ustawić parametry temperatury we wszystkich pomieszczeniach równocześnie. Cały system zapewnia także bezgłośną pracę połączoną z dużą wydajnością i bezproblemową obsługą.