awbud.pl

Dom i Budownictwo

eleganckie narożniki do salonu
Budownictwo

Welur i velvet, czyli sposób na eleganckie narożniki do salonu.

Zastanawiasz się nad zakupem narożnika, który został wykonany w tkaninie welur lub velvet? Poniżej znajdziesz największe zalety tego rozwiązania, a także odpowiedź na pytanie, czy ten styl narożnika pasuje tylko do eleganckich wnętrz.

Welur i velvet to najmodniejsze tkaniny ostatnich sezonów. Cechą charakterystyczną tych materiałów jest przyjemna w dotyku struktura „meszku”. W tkaninach typu velvet meszek jest nieco dłuższy, niż przy tkaniach welurowych. Dodatkowo występuje u nich większy połysk i tzw. efekt „rysowania”. Natomiast faktura welurów jest bardziej matowa. Velvet i welur oferują szeroką paletę kolorów – od stonowanych brązów i szarości, po intensywne czerwienie, błękity oraz zielenie. Duża różnorodność barw umożliwia stworzenie odważnych aranżacji. Atutem tych tkanin jest również wysoka wytrzymałość na tarcie, płowienie oraz mechacenie. Dokładną specyfikację materiału należy sprawdzić na karcie produktu u sprzedawcy mebla lub producenta tkaniny. Ponadto niektóre kolekcje oferują dodatkowe właściwości np. hydrofobowość – ograniczone wchłanianie cieczy lub trudnopalność.

Welur i velvet

Tkaninę welur i velvet głównie przypisuje się eleganckim wnętrzom. Sprawiają, że meble nabierają szlachetności, gracji oraz luksusowego wymiaru. W szczególności, gdy pluszowy materiał połączymy z dekoracyjnym pikowaniem i zaokrąglonym wykończeniem zagłówka oraz podłokietnika. Ten styl narożnika doskonale sprawdzi się również w salonach typu Glamour, Art Deco, oraz Włoskim.

narożnik rozkładany riccardo

Wbrew pozorom tkaniny typu welur oraz velvet doskonale odnalazły się również w aranżacjach nowoczesnych, a nawet skandynawskich. Na styl mebla przede wszystkim wpływa jego budowa oraz wykończenie, w tym np. zastosowane nóżki. W przypadku nowoczesnych narożników nóżki są metalowe lub plastikowe, a budowa mebla masywna. Natomiast wśród narożników skandynawskich przeważają drewniane nóżki i lekka konstrukcja. 

pista sarok

Eleganckie narożniki do salonu w welurze i velvecie

Welur oraz velvet sprawiają, że nawet nowoczesne narożniki nabierają elegancji. Przykładem są poniższe modele z oferty Mirjan24. Geometryczne kształty mebla oraz metalowe nóżki to cechy nowoczesnych narożników do salonu. Jednak dzięki zastosowanym tkaninom meble nabrały gracji i lekkości, a do wnętrza wprowadzą więcej przytulności.

Pierwszy przedstawiony narożnik to model Arcadia. Posiada regulowane zagłówki oraz szerokie podłokietniki. Został zaprojektowany na wzór litery „L”, a jego atutem jest szeroka leżanka, która uprzyjemni wieczorne oglądanie telewizji. Drugi narożnik –  Wales, również posiada regulowane zagłówki, a zamiast leżanki oferuje dodatkowe oparcie. Świetnie sprawdzi się przy większej ilości domowników. Warto podkreślić, że „nowoczesność” to nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność i wygoda. Przedstawione narożniki posiadają funkcję spania oraz pojemnik na pościel, a wśród komponentów znalazły się sprężyny faliste oraz elastyczne pianki. 

narożnik nowoczesny arcadia
narożnik do salonu wales

Narożniki do salonu, wykonane w tkaninie velvet lub welur, znajdziesz w sklepie internetowym Mirjan24. Wszystkie modele pochodzą od polskich producentów. Natomiast tkaniny wybrane do ich wykonania, cechują się wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie i płowienie. 

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!