awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

dekoracja parapetu
Dom

Dekoracja parapetu – sposób na piękne wnętrze

Okno w salonie to bardzo ważne miejsce. Nie tylko firany i zasłony są elegancką dekoracją. Warto pamiętać, że parapet to dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać do upiększenia naszego mieszkania. Jakie dekoracje na parapet na pewno zostaną zauważone przez wszystkich, którzy nas odwiedzają?

Zieleń w najlepszym wydaniu

Mieszkanie bez kwiatów jest smutne. Zieleń nie tylko dobrze prezentuje się w domu, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na nasz nastrój.

Dekoracja parapetu kwiatami pozwoli stworzyć przyjemne i zielone wnętrze. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, by wybierać rośliny, które będą dobrze czuły się na naszym oknie. Na parapecie południowym świetnie będą rosły kaktusy i sukulenty. Patyczak, sanseveria oraz aloes będą bujnie rosły na południowym oknie, a uwielbiane przez wszystkich storczyki trzeba postawić tam, gdzie światło jest rozproszone. Południowo-zachodni oraz wschodni parapet będzie idealny.

Wybierając kwiaty, należy pamiętać o doniczkach, które są integralnym elementem kompozycji. Do salonu w stylu rustykalnym idealne będą doniczki gliniane, do nowoczesnego sprawdzą się plastikowe, a w salonie glamour srebrne lub złote donice z metalu.

Modne bibeloty

Parapet nie musi być wyłącznie udekorowany kwiatami. W końcu nie każdy umie o nie zadbać. Warto również poszukać innych dekoracji, które ożywią parapet.

Dekoracja parapetu przy pomocy światła to kolejny pomysł, który pozwoli stworzyć przyjazną i elegancką przestrzeń. Świece, lampki stołowe, latarenki czy łańcuchy świetlne sprawia, że parapet będzie niezwykle elegancki.

Girlandy świetlne można położyć na parapecie, ale również można powiesić na firanie. Do latarenki można postawić świecę, ale sprawdzi się także łańcuch z drobnych światełek. Dekoracja parapetu światłem daje ogromne możliwości.

Światło do dekoracji przestrzeni warto wykorzystywać przede wszystkim jesienią i zimą, gdy w naturze jest go bardzo mało. Szare i smutne dni od razu staną się przyjemniejsze, gdy na parapecie będą delikatne punkty świetlne.

Parapet w salonie to również idealne miejsce, by ustawić na nim kilka rodzinnych fotografii. Najwspanialsze chwile utrwalone na zdjęciach to zawsze dobra dekoracja, która będzie wprowadzała domowników w świetny nastrój.

Kolejnym elementem dekoracyjnym, który sprawdzi się w pokoju dziennym to wazony. Warto stworzyć kompozycję z 2 lub 3 wazonów różnych rozmiarów. Dzięki temu parapet może okazać się naprawdę intrygujący.

Parapet okienny to idealne miejsce, by wyeksponować kwiaty, wazony, dekoracyjne misy czy piękne świece.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!