awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

drewniany dom
Budownictwo

Drewniana elewacja domu. Czy warto na nią postawić?

Drewno to naturalny materiał, który cieszy się zainteresowaniem człowieka od wieków. Jest ekologiczne, przyjazne naszemu organizmowi i do tego bardzo atrakcyjne wizualnie. Niestety, drewno samo w sobie jest surowcem stosunkowo mało trwałym, podatnym na niszczenie wskutek działania czynników atmosferycznych i szkodników. Nie musi tak jednak być! Wystarczy wybrać deski elewacyjne opalane japońską techniką Shou Sugi Ban, aby cieszyć się drewnianą elewacją przez nawet 50-60 lat!

Drewno elewacyjne opalane. Czym się charakteryzuje?

Deski opalane japońską techniką Shou Sugi Ban od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Metoda ta została stworzona w Japonii i od wielu lat jest z sukcesem wykorzystywana do produkcji trwałych, odpornych na czynniki atmosferyczne i biologiczne desek elewacyjnych. Drewno opalane tą metodą jest znacznie trwalsze i bardziej wytrzymałe od drewna potraktowanego samym impregnatem, przez co może być z powodzeniem stosowane na zewnątrz pomieszczeń.

Nowoczesne deski elewacyjne opalane zapewniają drewnianej elewacji większą wytrzymałość oraz skutecznie chronią je przed działaniem czynników atmosferycznych oraz grzybów i innych czynników biologicznych. Takim deskom nie straszne są opady deszczu, zmienne temperatury, promieniowanie słoneczne, mróz, śnieg i silny wiatr. Nie są także podatne na destrukcyjną działalność grzybów i szkodników niszczących drewno. To jednak jeszcze nie wszystko!

Drewniana elewacja domu

Drewno opalane techniką Shou Sugi Ban zyskuje niepowtarzalny, estetyczny wygląd, który sprawia, że wykończona nim elewacja pozytywnie wyróżnia się na tle otoczenia. Jest także w stanie przetrwać w dobrym stanie znacznie dłużej niż elewacje drewniane wykonane tradycyjnymi metodami. Trwałość desek opalanych techniką Shou Sugi Ban szacuje się na ok. 50-60 lat, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za ich wyborem.

Dlaczego warto wybrać drewno elewacyjne opalane?

Technika Shou Sugi Ban skutecznie udowadnia, że działalność ognia, która może wydawać się procesem wyłącznie destrukcyjnym i niszczącym dla drewna, odpowiednio wykorzystana, może nadawać mu korzystne właściwości. Opalanie desek drewnianych uodparnia drewno na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a także nadaje mu unikalnego, bardzo atrakcyjnego wyglądu, co wprost przekłada się na atuty wizualne wykończonej nimi elewacji.

Deski elewacyjne opalane to doskonały wybór dla wszystkich osób, które marzą o domu wykończonym naturalnym drewnem, a przy tym poszukują rozwiązania, które zagwarantuje elewacji drewnianej jak najwyższą trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Opalanie drewna skutecznie impregnuje i zabezpiecza deski, a jednocześnie robi to w naturalny sposób, nie blokując wymiany gazowej.

Wykończone techniką Shou Sugi Ban drewniane elewacje sprzyjają tworzeniu się wewnątrz pomieszczeń korzystnego, sprzyjającego zdrowiu i dobremu samopoczuciu mikroklimatu oraz sprawiają, że przebywanie w nich staje się prawdziwą przyjemnością. Jakby tego było mało, deski elewacyjne opalane są także doskonałym izolatorem drewna, w naturalny sposób przyczyniając się do utrzymania we wnętrzach pożądanej temperatury oraz zabezpieczając je przed nadmiernymi stratami ciepła.

Materiał zewnętrzny

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!