awbud.pl

Dom i Budownictwo

narzędzia
Majsterkowanie

Drobne narzędzia i akcesoria przydatne w domowym warsztacie

Majsterkowanie bywa pasją wielu osób, a zwłaszcza mężczyzn. Istnieje wiele ciekawych akcesoriów, które w tym kontekście sprawdzą się doskonale. Warto mieć je pod ręką, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy będą potrzebne. Ludzie lubiący naprawiać różne rzeczy samodzielnie bądź też na własną rękę wykonywać pewne prace techniczne i remontowe zwykle dążą do tego, aby odpowiednich przedmiotów w ich zasobach nie brakowało. Dlatego właśnie warto sięgać po narzędzia, ale też inne przedmioty – na przykład osprzęt mocujący. Koszt zakupu odpowiednich artykułów nie okaże się zbyt wysoki, ponieważ nawet za elementy świetnej jakości nie trzeba dziś płacić zbyt wiele. Sporo zależy także od tego, czy zdecydujemy się nabywać je stacjonarnie, czy na przykład za pośrednictwem nowoczesnych sklepów internetowych. Te drugie często kuszą atrakcyjniejszymi cenami.

Bez jakich narzędzi z pewnością się nie obejdziemy?

Tradycyjne śrubokręty, a ściślej rzecz ujmując wkrętaki, są raczej elementarzem w kontekście wszelkiego rodzaju prac technicznych czy remontowych. Przydają się podczas naprawy samochodów, urządzeń elektrycznych i elektronicznych, a także przy składaniu mebli czy robótkach DIY. Możliwości ich użycia jest tyle, że wymienienie wszystkich całkowicie mija się z celem. Na pewno jednak z celem nie minie się nabycie zestawu wkrętaków dostosowanych do działania z różnymi wariantami śrub i śrubek – większych oraz mniejszych. Przyda się też komplet tak zwanych wkrętaków precyzyjnych, odpowiednich zwłaszcza do naprawy elektroniki użytkowej. Klucze płasko-oczkowe czy nasadowe również zaliczają się do przydatnych akcesoriów – tak samo klucze imbusowe czy szczypce, względnie kombinerki.

Młotki, śrubokręty elektryczne, miary – wymieniać można długo

Podczas wielu zaplanowanych prac przydatne okażą się także inne przedmioty, które spokojnie możemy potraktować jako elementarz majsterkowicza. Młotek do wbijania gwoździ czy niektórych innych prac, wymagających użycia dodatkowej mocy, nie powinien zostać pominięty w tej wyliczance. Czasami młotek przyda się też przy układaniu płytek czy skręcaniu mebli, jednakże w takich sytuacjach należy albo korzystać ze specjalnych młotków gumowych lub też aplikować uderzenia z amortyzacją, na przykład w postaci kawałka elastycznego materiału albo starego ręcznika. Odmierzanie odcinków za pomocą miar zwijanych to częsty widok przy remontowaniu pomieszczeń czy planowaniu rozkładu mebli. Odpowiednią miarę kupimy niedrogo, a z pewnością posłuży nam ona przez wiele lat. Gdy z kolei chcemy przyspieszyć osadzanie wkrętów, natomiast tradycyjne wkrętaki zawodzą, dobrym rozwiązaniem okaże się elektryczny śrubokręt z mechanicznym napędem.

A jeśli zechcemy coś podwiesić?

Kiedy przychodzi do montowania lub modernizowania systemów wentylacyjnych, klimatyzacji czy rekuperacji, pojawia się czasami konieczność prowadzenia rur o różnych średnicach. Podobnie zresztą sprawy mają się z instalacjami hydraulicznymi, jak też przy okazji podwieszania niektórych urządzeń. W takich sytuacjach szalenie pomocna okazuje się być niepozorna śruba z uchem. Da się ją łatwo zamocować do sufitu, a następnie poprowadzić przez jej ucho łańcuch czy linkę. Na nich właśnie mogą się oprzeć podtrzymywane elementy, które w wyniku takiego zabiegu z pewnością nie będą narażone na upadek czy zarwanie pod własnym ciężarem. Śruby tego rodzaju mają różne rozmiary i są zazwyczaj wykonane z wytrzymałej stali C15. Warto nadmienić, że w swoim asortymencie ma je sklep techniczny Muntech24.pl – prowadzący sprzedaż internetową, jak również stacjonarną. Można w nim znaleźć także znaczną część narzędzi wymienionych wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *