awbud.pl

Dom i Budownictwo

Elementy wyposażenia w stylu skandynawskim – na co warto postawić?
Dom

Elementy wyposażenia w stylu skandynawskim – na co warto postawić?

Skandynawskie aranżacje wciąż są na topie. Od wielu sezonów staramy się wprowadzić elementy charakterystyczne dla wystrojów z północnych regionów Europy. Wpływa na to fakt, że skandynawskie propozycje to wnętrza przytulne, ciepłe, jasne i ciekawe. 

Jakie elementy wyposażenia warto wybrać do swoich czterech kątów, aby stworzyć aranżację zgodną z trendami skandynawskimi?

Naturalne surowce w formie dodatków

We wnętrzach urządzanych w stylu skandynawskim nie powinno zabraknąć naturalnych materiałów. Przed wszystkim chodzi o drewno. To materiał ciepły w odbiorze, o przyjemnych odcieniach, oryginalny, bo każdy fragment drewna oferuje unikalny wzór i hipnotyzujące wręcz usłojenie. 

Drewniane meble są doskonałym wyborem do wnętrz skandynawskich, ale nie tylko im dobrze jest dać szansę. Z dodatków sprawdzą się drewniane napisy stojące lub do powieszenia. Tego typu dodatki można znaleźć w sklepie Dekoori. Dekoracje w formie napisów są uniwersalne – można je umieszczać w salonie, w pokoiku dziecięcym, w kuchni bądź jadalni. Gdziekolwiek znajdziemy dla nich miejsce. 

Wśród drewnianych dodatków można znaleźć misy, podkładki, figurki i wiele innych detali. Subtelnych, prostych, minimalistycznych, dlatego chętnie widzianych wśród skandynawskich wystrojów. 

Bawełniane lampki na sznurku

Bawełniane lampki na sznurku, czyli cotton balls, to oświetleniowy dodatek, który kochamy niezależnie od aranżacji. Oferują bowiem subtelną świetlną poświatę. Doskonale zatem nadają się do stworzenia przytulnej i ciepłej atmosfery domowego ogniska. 

Lampki tego typu można znaleźć w różnych zestawieniach kolorystycznych, rozmiarach i kształtach. Ich światło podkreśli najciekawsze elementy aranżacyjne skandynawskiej przestrzeni. Będzie dopełnieniem eleganckich mebli, chociażby welurowych sof z oferty iHome24.pl. Kłębek ułożonych w nieładzie cotton ballas może zagościć na długiej i aksamitnej zasłonie, która płoży się delikatnie po podłodze. Efekt pozytywnie zaskoczy domowników i gości. 

Cotton balls są przy tym energooszczędne, bo wewnątrz mają umieszczone LED-owe żaróweczki. Lampki nie nagrzewają się i można je zastosować w dowolnym miejscu – na podłodze, ścianie, karniszu, półce czy w transparentnym szklanym wazonie. 

Oświetlenie w stylu skandynawskim

Mamy już pomysł na dekoracje, czas się zastanowić nad oświetleniem. Bez tego nie obejdzie się żadna skandynawska aranżacja. Tutaj stawia się przede wszystkim na jasne i przyjazne w odbiorze wnętrza. Warto zatem wybrać oświetlenie z transparentnym kloszem, który zaoferuje rozświetlenie większych fragmentów przestrzeni. 

Wspominaliśmy o drewnie i klimacie wnętrza, więc postawimy na lampy bazujące na drewnie. Sprawdzą się klasyczne konstrukcje, bez zbędnych ozdobników. Szlachetne materiały, blask i odrobina błysku szklanych lub kryształowych elementów, to z kolei propozycja dla aranżacji skandynawskiej, ale z nutą efektu glamour. 

Niskie i praktyczne meble

Meble wśród wystrojów skandynawskich to przede wszystkim modele niskie, praktyczne, najlepiej na nóżkach, aby sprawiały wrażenie lekkich. Mogą być minimalistyczne i proste, lecz nie surowe i przesadnie zwyczajne. Delikatne rzeźbienia detali, ozdobne uchwyty, a do tego pastelowe kolory – to jest to, co sprawdza się w tego typu aranżacjach. 

Znajdźmy meble, lampy i dodatki, które wpiszą się w nasze indywidualne gusta i jednocześnie pozwolą stworzyć unikalny styl skandynawski. Nie bójmy się oryginalnych połączeń, jednak pamiętając o podstawach omawianej aranżacji.