awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Budownictwo

Gdzie kupić dziennik budowy?

Z całą pewnością można stwierdzić, że dziennik budowy jest jednym z obowiązkowych elementów każdej prowadzonej przez kierownika budowy inwestycji. Dlatego warto się dowiedzieć, czym ten przedmiot jest, a także w jaki sposób można go zarejestrować. Oprócz tego ważną kwestią są wprowadzane wpisy do dziennika budowy oraz pytanie, gdzie go można zakupić.

Czym jest dziennik budowy?

Dziennik budowy jest jednym z dokumentów urzędowych. Powinien on w sobie zawierać cały przebieg robót budowlanych, a także wszystkich ich okoliczności oraz zdarzeń, które wydarzyły się podczas prowadzonych robót. Cały przebieg budowy dokumentowany jest przede wszystkim w formie wpisów do dziennika budowy. Dzięki nim można w bardzo dobry sposób ocenić postęp prac budowlanych, a także możliwość montażu dodatkowych elementów. Dlatego dziennik budowy jest tak istotny podczas prowadzenia różnego rodzaju prac.

Rejestracja dziennika budowy

Dziennik budowy powinien być w odpowiedni sposób zarejestrowany. Bez tego nie będzie możliwości rozpoczęcia budowy, co jest bardzo kluczowym wydarzeniem dla każdego inwestora. Dlatego dziennik budowy powinien być zarejestrowany, a także we właściwy sposób opieczętowany. Jedynie wtedy będzie w pełni ważny. Wydanie dziennika jest dodatkowo płatne, dlatego powinno się na to zwrócić swoją szczególną uwagę. Wniosek o zarejestrowanie takiego przedmiotu jak dziennik budowy powinno się złożyć we właściwym dla siebie Starostwie Powiatowym.

Wpisy do dziennika budowy

Wpisy do dziennika budowy mogą być wprowadzane przez bardzo wiele osób. Wśród nich można wymienić między innymi kierownika budowy, inwestora, projektanta, a także inspektora nadzoru budowlanego czy też kierownika robót budowlanych oraz geodetę. Na początku w dzienniku budowy wypełnia się stronę główną, a następnie stronę, w której powinny być wpisane wszystkie osoby, które na placu budowy pełnią ważne funkcje techniczne. Oprócz tego w dzienniku budowy powinien być rejestrowany przebieg wszystkich prac, które się tam odbywają.

Dziennik budowy gdzie kupić?

Dziennik budowy jest elementem obowiązkowym każdej budowy. Jednak powinno się go zakupić na własną rękę. Tego rodzaju dokument można uzyskać w miejscu, w którym się go rejestruje, czyli w Starostwie Powiatowym. Jego cena nie jest zbyt wygórowana, ponieważ kosztuje jedynie kilkanaście złotych. Inne opłaty, takie jak na przykład opłata skarbowa, nie są wymagane. Opłata skarbowa wymagana jest jedynie w przypadku, gdy wniosek o wydanie dziennika budowy składany jest przez pełnomocnika.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!