awbud.pl

Dom i Budownictwo

Modne płytki o wzorze kraty i drewniane meble z dodatkami
Budownictwo

Jak stworzyć przestrzeń pełną geometrycznego porządku, ale nie nudną? Sprawdź!

Doskonale zaaranżowana łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna. To bowiem wygląd wnętrza wpływa znacząco na atmosferę odpowiednią do relaksu np. podczas długiej kąpieli. Żeby stworzyć taką aranżację, warto postawić na oryginalny sposób wystroju pokoju kąpielowego. Nasza propozycja to płytki geometryczne, które wprowadzą do wnętrza nieco świeżości, a może nawet ekstrawagancji.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak zaaranżować biało-czarną łazienkę z modną kratą,
  • jak w motywy geometryczne wpisać lastryko,
  • jak stworzyć geometryczną łazienkę z nieregularnymi wzorami.

Geometria kojarzy się z harmonią, złotymi proporcjami oraz urządzaniem wszystkiego pod linijkę. Natomiast producent płytek Tubądzin wraz z Maciejem Zieniem udowadniają, że geometria to nie tylko bezwzględny porządek. W kolekcjach Funky i Timeless pokazują bowiem, że kształty i figury to jedynie dobry początek do stworzenia czegoś znacznie ciekawszego. Sprawdź trzy – naszym zdaniem – najlepsze pomysły aranżacyjne z wykorzystaniem płytek geometrycznych.

1. Płytki czarno-białe geometryczne z kratą Burberry – klasa i szyk we wnętrzu

Znudziła Ci się biała łazienka, lecz nie chcesz decydować się na ekstrawaganckie metamorfozy wnętrz? Idealnym rozwiązaniem będą więc płytki w kratę dostępne w kolekcji Timeless. Inspiracją dla kraty na płytkach w kolorze herbaty z mlekiem – tradycyjnego angielskiego napoju – był kultowy wzór Burberry.

Jasna łazienka z wykorzystaniem płytek o wzorze kraty Burberry
Kolekcja Timeless, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Jak wykorzystać płytki z kratą Burberry w łazience? Idealnie sprawdzą się one na ścianach w prawie całym pomieszczeniu. Do uzupełnienia tej aranżacji warto wybrać na podłogi płytki o wzorze jasnego marmuru, natomiast strefę prysznica podkreślić czarnymi kafelkami. Do płytek geometrycznych o wzorze kraty doskonale sprawdzą się proste, białe meble oraz nowoczesne dodatki w czarnym kolorze, jak np. szkieletowa lampa i lustro o nieregularnym kształcie w czarnej ramie.

2. Płytki geometryczne i barwne lastryko

Wykorzystanie jasnej kraty w aranżacji monochromatycznej łazienki to nie koniec możliwości wnętrzarskich! Ciekawe może być bowiem połączenie tego motywu wraz z płytkami lastryko w kolorowe wzory. Taki wystrój wnętrza będzie nowoczesny, ale jednocześnie nieodbiegający daleko od klasyki.

Łazienka z połączeniem płytek ściennych geometrycznych i lastryko
 Kolekcja Funky, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Płytki z kolorowym lastryko znajdziesz w kolekcji Funky, która jest inspirowana modą i barwami przełomu lat 70. i 80 ubiegłego stulecia. Kafelki te są wyjątkowo oryginalne, nie tylko dzięki kolorom i wzornictwu, ale także ze względu na sposób ich wycięcia – mają one nieregularne kształty, dzięki którym możesz ułożyć oryginalną, geometryczną mozaikę.

W aranżacji łazienki z kolekcją Funky sprawdzi się minimalistyczne wyposażenie, najlepiej w stonowanych kolorach, które będą współgrać z płytkami ściennymi geometrycznymi. Postaw więc na pastelowe dodatki oraz szkło.

3. Jak w ciekawy sposób zastosować płytki we wzory geometryczne w łazience?

Czy geometria może wprowadzić do łazienki odrobinę… chaosu? Okazuje się, że dzięki płytkom geometrycznym z kolekcji Funky jest to możliwe. Funky Tubądzina to bowiem nie tylko barwne lastryko i kafelki o nieregularnych kształtach, ale też użycie samej geometrii w najczystszej postaci. Na płytkach znajdują się różnego rodzaju okręgi, które można wykorzystać na wiele sposobów.

Geometryczna łazienka z płytkami o kolorowych wzorach
Kolekcja Funky, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Jednym z nich jest ułożenie w łazience niecodziennej mozaiki pełnej kolorowych wzorów. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w nowoczesnej strefie umywalki. Mozaika podkreśli centralną część łazienki i będzie przy okazji niezwykłą ozdobą. Jeśli natomiast chcesz wprowadzić do wnętrza nieco więcej ekstrawagancji, wykorzystaj płytki z okręgami w różnych miejscach, tam, gdzie podpowie Ci to wyobraźnia. Wystrój nabierze dzięki temu charakteru, a także będzie z całą pewnością absolutnie niepowtarzalny i barwny.

Znasz już najciekawsze sposoby na to, jak urządzić łazienkę z płytkami geometrycznymi. Dzięki nim możesz zaplanować bardziej klasyczne aranżacje lub stworzyć oryginalne wnętrze pełne kolorów i wzorów, które zachwyci absolutnie każdego.