awbud.pl

Dom i Budownictwo

Jak usunąć gumy do żucia
Lifestyle

Jak usunąć gumy do żucia, olej z kostki brukowej?

Jest wiele trudnych zabrudzań, których usunięcie wiąże się z frustracją i wymaga dużego nakładu energii. Aby skutecznie oczyścić chodnik z takich elementów jak guma do żucia, czy ślady oleju, potrzebne będzie trochę sprytu. Poniżej poznasz ciekawe porady na temat tego, jak doczyścić kostkę brukową nawet z najtrudniejszych zabrudzań.

Jak usunąć gumę do żucia z kostki brukowej?

Guma do żucia, pozostawiona na chodniku, czy każdej innej powierzchni, jest niezwykle trudnym do usunięcia problemem, który wymaga zastosowania konkretnych rozwiązań. Usunięcie gumy do żucia jest problemem w przypadku każdej powierzchni, jednak przy kostce brukowej będzie nieco łatwiej niż w sytuacji, gdy nieproszony gość znajduje się na przykład na naszym rękawie. W kwestii tej substancji największym problemem jest jej struktura, jeśli więc chcemy pozbyć się gumy z kostki brukowej, należy zmienić jej właściwości. Zaleca się przyłożenie do gumy do żucia kostki lodu, lub zmrożenia jej w inny sposób, i dopiero w sytuacji, kiedy będzie ona twarda, zeskrobanie szpachelką.
Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, a na Twoim chodniku znajduje się wiele plam z gumy do żucia, warto skorzystać z oferty profesjonalistów. Mycie kostki brukowej powierz w ręce specjalistów z Yes Czysto, firmy, która oferuje doczyszczanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Usuwanie zabrudzeń z kostki brukowej za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem jest jednym z najskuteczniejszych metod pozbywania się zanieczyszczeń, zarówno z chodnika, jak i z innych powierzchni.

Jak usunąć olej z kostki brukowej?

Guma do żucia to niewątpliwie najgorszy wróg każdej osoby, lubiącej porządek, jednak istnieją także inne plamy, które są bardzo trudne do usunięcia. Są to na przykład plamy z oleju, które zostawiają tłusty ślad na każdej powierzchni. Problem staje się większy w sytuacji, w której kostka jest nieimpregnowana, ponieważ zabrudzenia mogą wnikać w głąb jej struktury. W takim przypadku należy użyć wody pod ciśnieniem, jeśli to możliwe, z dobrym środkiem myjącym. Na plamę oleju można także wysypać piasek, który wchłonie tłuszcz.
W przypadku plam z oleju warto użyć specjalnych środków, które w profesjonalnych firmach stosowane są w różnego rodzaju sytuacjach styku z olejem, na przykład w warsztatach samochodowych. Dobrze jest jednak mieć świadomość, że w momencie, gdy plama zaległa na kostce brukowej przez długi czas, jej całkowite usunięcie może być trudne.

Czy warto samodzielnie usuwać trudne zabrudzenia?

Istnieją zabrudzenia, które jak najbardziej usunąć można samodzielnie, nawet domowymi sposobami. Jednak część zabrudzeń stanowi dla prywatnej osoby duże wyzwanie, i często, aby usunąć trudne plamy, trzeba zainwestować jakąś część swoich finansów w specjalistyczne środki do czyszczenia. Jeśli więc mamy do czynienia z naprawdę trudnymi plamami, warto zastanowić się nad zaangażowaniem do pomocy specjalistycznej firmy sprzątającej.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!