awbud.pl

Dom i Budownictwo

montaż konstrukcji stalowej
Budownictwo

Jak przebiega montaż konstrukcji stalowej?

Montaż konstrukcji stalowej stał się dzisiaj interesującą alternatywą wobec klasycznego budownictwa, po którą sięga coraz większa liczba polskich przedsiębiorców. Hale przemysłowe powstają znacznie szybciej i są tańsze w realizacji. Co więcej, z powodzeniem mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i sprawdzają się nie tylko jako magazyny – mogą stanowić także przestrzeń produkcyjną czy chłodnię. Należy jednak pamiętać, że montaż konstrukcji stalowej również wymaga odpowiednich zgód i przebiega etapowo. Co powinieneś wiedzieć?

Hale przemysłowe Opolskie

Hale przemysłowe Opolskie – etapy realizacji

Montaż konstrukcji stalowej musi przebiegać według ściśle określonych przez prawo etapów. Tylko z ich zachowaniem generalny wykonawca może oddać hale przemysłowe do użytku przedsiębiorcy, niezależnie od branży, w której się obraca i celu, do którego przestrzeń będzie wykorzystywana. Choć nie jest to tak skomplikowany proces, jak w przypadku budownictwa standardowego, jest niezwykle istotny pod względem zapewnienia bezpieczeństwa przyszłym pracownikom. Jak przebiega montaż konstrukcji stalowej? Poznaj 5 najważniejszych etapów, których rezultatem są trwałe hale przemysłowe.

Budownictwo Opolskie

Początek prac to przygotowanie projektu i specyfikacji. Hale przemysłowe muszą być dokładnie zaprojektowane – muszą uwzględniać potrzeby danej branży oraz możliwości samego inwestora. Zatrudniony projektant powinien więc posiadać duże doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami podobnymi tobie. W porozumieniu z generalnym wykonawcą oraz klientem stworzy bowiem rozwiązanie, które połączy oczekiwania klienta i niezbędne kwestie prawne. Zwróć uwagę, że to właśnie na etapie przygotowania specyfikacji ustalane są wszelkie potrzeby, a co za tym idzie – także koszty. Precyzyjnie stworzona sprawia, że hale przemysłowe powstaną szybko i stosunkowo niewielkim kosztem.

Generalny Wykonawca Kędzierzyn – Koźle

Montaż konstrukcji stalowej przewiduje także zebranie niezbędnych pozwoleń. Polskie prawo nakłada obowiązek zgłoszenia go lokalnej władzy – w tym przypadku nie odbiega to specjalnie od budownictwa tradycyjnego. Odpowiedni urząd odpowiada za szczegółową weryfikację twojego projektu i dołączonej specyfikacji. Przedsiębiorca może uzyskać zgodę, by zaplanowane hale przemysłowe powstały. Przede wszystkim jednak musi spełnić wymogi dotyczące warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Generalny wykonawca musi zabezpieczyć w odpowiedni sposób teren budowy, a hale przemysłowe, które będą efektem jego pracy, nie mogą być zagrożeniem dla pracujących w nich ludzi.

Po uzyskaniu odpowiednich zgód na montaż konstrukcji stalowej, generalny wykonawca musi przygotować teren pod hale przemysłowe. W tym momencie kończy się więc przygotowanie dokumentacji i zaczynają się pierwsze prace. Aby postawione hale przemysłowe były trwałe i spełniały swoje zadanie przez lata, zabezpieczając ludzi, maszyny i produktu, niezbędne jest precyzyjne wyrównanie terenu, na którym będą postawione.

Generalny Wykonawca Opolskie

Generalny wykonawca musi pamiętać, by zadbać o właściwie dobrane i precyzyjne połączone elementy nośne i wzmocnienia. Są one podstawą dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom pracującym wewnątrz. Najczęściej stosowane są szkielety prętowe, jednak warto zdawać sobie sprawę, że to generalny wykonawca i doświadczony projekt będą dokładnie wiedzieli, jakie są specyficzne dla danego budynku czy branży komponenty. Montaż konstrukcji stalowej wykorzystuje wyjątkowo wytrzymałych śrub stalowej, a często wieńczą go specjalne kratownice dachowe. Z myślą o trwałości należy zadbać o najwyższej klasy profile wzmacniające.

Montaż konstrukcji stalowej Opolskie

Czy na tym etapie hale przemysłowe mogą zostać oddane do użytku? Zanim przedsiębiorca będzie mógł rozpocząć w nich swoje działania, niezbędne jest ich wykończenie. Powszechnie wykorzystywane są izolowane płyty lub kasety wypełnione pianką poliuretanową, wełną mineralną i styropianem. To rozwiązanie, które zapewnia skuteczną izolację termiczną, ale także gwarantuje funkcjonalność estetykę całego rozwiązania.