awbud.pl

Dom i Budownictwo

producent drzwi
Dom

Jak wybrać najlepszego producenta drzwi?

Szukasz odpowiednich drzwi do nowo wybudowanego domu? Zastanawiasz się, które będą najlepsze do mieszkania w bloku, a które do przestrzeni biurowej? Na polskim rynku znajdziesz wielu producentów drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, którzy od lat dostarczają produkty zróżnicowane pod względem unikatowych cech i wykorzystanych w produkcji materiałów.

Czym kierować sie przy wyborze producenta drzwi?

Zadając sobie pytanie jaki producent drzwi bedzie najlepszy, warto w pierwszej kolejności dokładnie zapoznać się z ofertą firmy oraz opiniami dostępnymi w internecie, np. na forach czy blogach. Renomowany producent to taki, którego wieloletnie doświadczenie potwierdzone jest certyfikatami oraz wysokimi ocenami w serwisach branżowych. Jeśli już podjąłeś wstępną decyzję, pozostaje przyjrzenie się obszernej specyfikacji.

Producenci drzwi zewnętrznych stosują w swoich produktach autorskie technologie, które odpowiadają za zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa lokatorów. Szczególnie skrzydła zewnętrzne muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością, by stanowić skuteczną barierę dla włamywaczy, ale też ochronę przed zarysowaniami i uderzeniami. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane drzwi posiadają automatyczne zamki wielopunktowe i wzmocnione, aluminiowe ościeżnice.

Izolacja termiczna i akustyczna to cechy, które mają istotne znaczenie zarówno przy wyborze producenta drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jeśli zależy Ci na maksymalnym wygłuszeniu mieszkania przed hałasami dobiegającymi z ulicy, zwróć uwagę na wartość współczynnika Rw (im wyższa – tym lepiej).

Termoizolacyjność (oznaczona współczynnikiem  Ud) ma wpływ na utrzymanie ciepła w mieszkaniu. Wysoka wartość przekłada się bezpośrednio na ograniczenie emisji CO2 oraz zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym.

Odpowiedni producent drzwi – bo liczy się jakość!

Warto uzmysłowić sobie, że zarówno drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne stanowią wizytówkę całego mieszkania oraz domowników. Zakup powinien być więc przemyślany, aby wybrany przez Ciebie model mógł Ci służyć wiele lat i był dopasowany zarówno do aranżacji wnętrza, jak i stylu architektonicznego.

O ile skrzydła montowane wewnątrz są z reguły cieńsze, o tyle drzwi zewnętrzne muszą być wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów. Niektórzy producenci posiadają w swej ofercie wyłącznie drzwi metalowe, inni zaś tylko drewniane bądź drewnopodobne. Każdy z tych materiałów ma swoje indywidualne cechy, które przemawiają za jego wyborem.

Przez ostatnie lata na popularności zyskały drzwi drewniane. Drewno jest przede wszystkim doskonałym izolatorem, tłumi odgłosy dobiegające z zewnątrz, a ponadto zapewnia ciepło w mieszkaniu.

Producenci drzwi z drewna dbają o to, aby dostarczać produkty zróżnicowane pod względem zastosowania (skrzydła wewnętrzne, zewnętrzne, z szybą, tulejami), a także kolorystyki i grubości. Warto zwrócić uwagę na to, czy drzwi drewniane posiadają niezbędne certyfikaty. Jeśli nie masz doświadczenia w montażu drzwi, skorzystaj z usług ekipy remontowej. Każdy producent drzwi powinien posiadać usługę montażu w swojej ofercie.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!