Dom i Budownictwo

wentylator łazienkowy
Dom

Jak wybrać odpowiedni wentylator łazienkowy?

Wszyscy posiadacze większych łazienek powinni dodatkowo wyposażyć je w wentylację mechaniczną, która wesprze grawitacyjną wymianę powietrza. Odpowiednio dobrany wentylator, wymuszać będzie regularny przepływ powietrza. Najczęściej wentylacja mechaniczna instalowana jest w specjalnych kanałach wywiewnych, idealny do tego celu okaże się z pewnością wentylator łazienkowy 12v. Inteligentne działanie pozwala pracować w sposób ciągły, w rezultacie może wymieniać powietrze zarówno w trakcie obecności osoby w łazience, jak i również w sytuacjach, gdy w pomieszczeniu nagromadzi się duża ilość wilgoci bądź pary wodnej. Warto zaznaczyć, że wentylatory łazienkowe 12v są projektowane, z myślą o nowoczesnych wnętrzach z łatwością więc można dostosować ich kolor do wystroju łazienki.

Na czym polega istota działania wentylatora łazienkowego 12v?

Wentylatory łazienkowe 12v wyprowadzają z łazienki zużyte powietrze. W celu skutecznego działania muszą posiadać odpowiednio wysoką wydajność. Ustalone normy określają, że powietrze w łazience powinno być wymieniane średnio siedem razy na godzinę. Wentylator łazienkowy 12v z łatwością utrzyma tę efektywność, w swojej pracy wykorzystuje zasilanie 12v AC prądem zmiennym. Jego kolejnym atutem jest cichy tryb pracy, w rezultacie powietrze wymieniane jest bez generowania niepotrzebnych odgłosów. Ważnym elementem wyposażenia wentylatora łazienkowego 12v jest zawór zwrotny, który zapobiega dostawaniu się do łazienki nieświeżego powietrza. Z pewnością istotnym atutem z punktu widzenia montażu wentylatora jest fakt, że istnieje możliwość zainstalowania go zarówno w pionie, jak i poziomie. Montaż wentylatora nie jest skomplikowanym procesem, a dołączony do produktu zestaw wkrętów wraz z praktyczną instrukcją pozwolą na łatwe zamontowanie urządzenia.

Jak wybrać miejsce na instalację wentylatora?

Skuteczne działanie wentylatora łazienkowego 12v w znaczącym stopniu zależy od wyboru właściwej lokalizacji. Powinno się pamiętać, że wentylator łazienkowy 12v powinno się umieścić w miejscu jak najdalej oddalonym od wlotu powietrza, z reguły są to drzwi bądź okno łazienkowe. Zaleca się również, aby wentylator znajdował się znacznie powyżej podłogi. Przepisy bezpieczeństwa wskazują, że wentylatory łazienkowe 12v musi znajdować się w nie mniejszej odległości niż 1,25 m od osoby, która się kąpie. Wentylator łazienkowy to obowiązkowe wyposażenie każdej dłużej łazienki, dzięki jego pracy domownicy mogą cieszyć się świeżym powietrzem. Przedstawione powyżej informacje z pewnością ułatwią wybór odpowiedniego urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *