awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Jak wybrać regały magazynowe
Majsterkowanie

Jak wybrać regały magazynowe?

Warto wiedzieć, że obecnie wybór regałów magazynowych jest zdecydowanie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie powinny się cechować dobre regały magazynowe?

Zobacz także: 8 głównych zalet stosowania diody LED w Twoim domu

Rodzaje regałów magazynowych

Rekomendowane jest zaopatrywanie się w regały, które będą wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów. Podejmując decyzję o wyborze omawianego produktu trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie jak:
– wysokość konstrukcji,
– układ półek,
– dopuszczalne maksymalne obciążenie podłoża.

Konstrukcja omawianego produktu powinna pozwalać na bardzo bezpieczne składowanie ładunków. Najbardziej renomowani producenci mają w swojej ofercie asortymentowej regały specjalistyczne, dynamiczne i statyczne. Nie jest zalecane przed podjęciem decyzji sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek ceny do jakości.

Regały statyczne

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj regałów można podzielić na: paletowe, półkowe i wspornikowe.

Wspomniane regały wspornikowe wykorzystywane są w przypadku magazynowania stosunkowo długich ładunków. Z kolei półkowe najlepiej sprawdzą się pry przechowywaniu towarów, które mają małe rozmiary. Można również postawić na regały paletowe. Jak nazwa wskazuje służą one do umieszczanie na nich palet. Mogą być wykorzystane w różnych magazynach. Godny uwagi jest również fakt, że ich obsługą zajmują się praktycznie wszystkie rodzaje wózków widłowych.

Regały dynamiczne

Warto mieć świadomość, że producent zaprojektował wspomniany rodzaj regałów w taki sposób, by mogły same bez większego problemu poruszać się po określonym magazynie. Można wśród nich wyróżnić: regały przepływowe, wjezdne oraz przesuwne.

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów regałów dynamicznych należy zaliczyć ograniczenie wydatków związanych z zakupem sprzętu magazynowego, a także zaoszczędzenie cennego miejsca w magazynie. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że są one 10 razy droższe w porównaniu do tradycyjnych regałów magazynowych. Zobacz więcej na https://hhl-regaly.pl/regaly-magazynowe.

Specjalistyczne regały magazynowe

W najprostszym możliwym ujęciu są one połączeniem omówionych wcześniej regałów statycznych i dynamicznych. Bardzo trudnym zadaniem będzie dokładne opisanie ich konstrukcji. Jest ona bowiem uzależniona nie tylko od wielkości magazynu, ale również potrzeb danego przedsiębiorstwa. W zdecydowanej większości przypadków regały specjalistyczne wykonywane są na indywidualne zamówienie.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!