Dom i Budownictwo

Jakie dekoracje do domu mogą podkreślić styl wnętrza
Dom

Jakie dekoracje do domu mogą podkreślić styl wnętrza? Dobieraj je świadomie!

Urządzając dom nie zawsze zwracamy uwagę na wygląd akcesoriów, które do niej kupujemy. A trzeba pamiętać, że różnego rodzaju dekoracje do domu w większości są widoczne na pierwszy rzut oka, stanowią często ważny element wystroju. Mogą zadecydować o tym, czy styl pomieszczeń zostanie subtelnie podkreślony, czy też niepotrzebnie zachwiany. Warto zatem wszystkie dekoracje (a już zwłaszcza te, które stoją na płaskich powierzchniach) wybierać całkowicie świadomie. Od czego zacząć?

Które dekoracje do domu są widoczne na pierwszy rzut oka?

Oczywiście, część z nich chowamy w szafkach, ze względu na ich sezonowość lub docelowy wystrój mieszkania, który może się zmieniać. Jednak miejsce niektórych dekoracji jest na widoku i to właśnie o ich wygląd należy szczególnie zadbać. Wśród nich niewątpliwie znajduje się obraz. Niezależnie od tego, czy jest to styl awangardowy, czy klasyczne dzieło sztuki – powinien wpisywać się w styl pomieszczenia. Przy dostępnym na rynku wyborze takich dodatków nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem obrazu, który doskonale wpasuje się w styl pomieszczenia.

Kolejnym ważnym elementem jest cukiernica i dodatki do kawy, np. małe naczynia na mleko. Często są one skomponowane jako jeden zestaw. I takie właśnie dodatki kuchenne dają ogromne możliwości dekoracyjne! Nie warto pozwalać na to, by każde z tych naczyń pochodziło z zupełnie różnych stylów i kompletnie do siebie nie pasowało. Postawmy zatem na ten sam materiał, najlepiej również kolor. Takie detale rzucają się bowiem w oczy od razu.

Takie dodatki jak wazony lub obrusy mogą, ale nie muszą być widoczne od razu. Jeśli jednak przechowujemy je na widoku, powinniśmy zadbać o ich estetykę. Dobrze odpowiednio ustawione, połączone ze sobą stylami. Dobrym pomysłem jest również specjalny stojak (wykonany z materiału, z którego wykonane są inne dekoracje). Całość będzie wyglądać ładnie i spójnie.

Do widocznych akcesoriów niewątpliwie możemy zaliczyć również tekstylia kuchenne. To właśnie one dają ogromne możliwości dekoracyjne, a są przy tym jednym z najtańszych elementów wystroju kuchni. Dobieraj zatem kuchenne ścierki, rękawice i podkładki tak, by już na pierwszy rzut oka było widać, że stanowią jedną drużynę.

Dekoracje do domu – tylko do pracy, czy również do dekoracji?

Dekoracje do domu mają być praktycznym wyposażeniem wnętrza, to oczywiste. Jeśli jednak odpowiednio zadbamy o ich estetykę, będą jednocześnie doskonałą dekoracją wnętrza. Dlaczego warto to robić? Bo ich zakup to o wiele mniejszy wydatek niż nowe meble, czy nowe blaty do kuchni. Ale za to ich wizualna siła jest ogromna. Dekoracje do domu mogą całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia:

  • Dużo łatwiej z ich udziałem stworzyć określony motyw kolorystyczny wnętrza;
  • Pozwalają zachować widoczną spójność w doborze dodatków;
  • Są praktycznymi narzędziami i ozdobnymi dodatkami w jednym
  • Metamorfoza wnętrza z ich pomocą to najtańszy sposób, by odmienić kuchnię i stworzyć przestrzeń, która już na pierwszy rzut oka będzie robiła dobre wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.