awbud.pl

Dom i Budownictwo

szafa garażowa
Dom

Kiedy szafa garażowa jest lepszym wyborem niż tradycyjny regał metalowy?

Wyposażenie warsztatu w meble przeznaczone do przechowywania narzędzi, płynów technicznych, części samochodowych lub innego rodzaju akcesoriów to sprawdzony sposób na funkcjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, lepszą organizację miejsca, zmniejszenie ryzyka uszkodzenia przechowywanych przedmiotów czy ich zgubienia. Zwykle takimi meblami są regały metalowe, jednak w sprzedaży znajdziemy również takie meble jak szafa garażowa. Czym jest tego typu mebel i kiedy warto po niego sięgnąć?

Popularne meble garażowe

Obok tradycyjnych regałów metalowych wtykowych i wtykowo-zaciskowych w warsztatach dość często stosuje się również metalowe meble zamykane, takie jak szafy garażowe. To konstrukcje o zróżnicowanych kształtach – wysokie i smukłe lub wręcz przeciwnie, stosunkowo niskie i szerokie. Podstawową cechą odróżniającą je od zwykłych regałów metalowych jest obecność drzwiczek, najczęściej zamykanych na klucz. O ile w przypadku regałów przechowywane na nich przedmioty są ogólnodostępne i w żaden sposób nieosłonięte przed czynnikami zewnętrznymi, o tyle szafa garażowa zapewnia możliwość ich lepszego zabezpieczenia, co w wielu sytuacjach jest niezwykle pożądaną funkcją. Tego typu meble mogą być wyposażone również w dodatkowe, w pełni odsłonięte półki dedykowane przechowywaniu przedmiotów niewymagających dodatkowego zabezpieczenia oraz konstrukcję nośną, która sprawia, że zamykana szafka znajduje się na większej wysokości.

Zalety warsztatowych mebli zamykanych

Największym atutem szaf garażowych wyposażonych w drzwiczki uzupełnione zamkiem jest możliwość zabezpieczenia przechowywanych w nich narzędzi, środków chemicznych lub dowolnego rodzaju akcesoriów przed osobami trzecimi. Metalowa szafa garażowa zamykana na klucz będzie zatem idealnym wyborem do domu, w którym mieszkają małe dzieci – można przechowywać w niej materiały niebezpieczne, do których maluchy nie powinny mieć dostępu. Taki mebel sprawdzi się również w warsztatach i zakładach pracy, jako miejsce do przechowywania cennych narzędzi lub niebezpiecznych materiałów, do których dostęp powinny mieć wyłącznie osoby do tego uprawnione.

Stosowanie metalowych szaf garażowych o dużej nośności i pojemności, z drzwiczkami uzupełnionymi zamkiem, to sprawdzony wybór, gdy chcemy zabezpieczyć materiały potencjalnie niebezpieczne, w tym różnego rodzaju środki chemiczne, chronić narzędzia lub inne akcesoria przed ryzykiem zanieczyszczenia czy zalania, a także wówczas, gdy chcemy uporządkować warsztat, usuwając z widoku porozrzucane po jego wnętrzu różnego rodzaju przedmioty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *