awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

wkrętarka
Budownictwo

Kilka powodów, dla których warto zainwestować we wkrętarkę

Nowoczesne elektronarzędzia potrafią znacznie podnieść komfort pracy. Zautomatyzowane przedmioty takie jak wkrętarka to ogromna oszczędność czasu, dlatego naprawdę warto mieć ją wśród swoich zasobów. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do tego pomysłu – zapraszamy do lektury.

Rodzaje wkrętarek

Zanim sięgniemy po wkrętarkę, dobrze jest porównać ze sobą dostępne na rynku modele. Pierwszą grupę stanowią wkrętarki sieciowe. Dzięki bezpośredniemu podłączeniu do gniazdka jest to urządzenie, które nie wymaga ładowania i jest w stanie pracować bez przerwy tak długo, na ile tylko pozwolą moce przerobowe montera. To produkty o dużej mocy, dlatego nadają się do pracy z trudnymi i twardymi naprawdę materiałami. Oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest wkręcanie, po wymianie końcówki, mogą bez problemu służyć jako mieszadła do kleju, czy betonu.

Drugą grupę stanowią wkrętarki akumulatorowe. To, co je wyróżnia, to brak przymusu poszukiwania źródła zasilania, dzięki czemu można z nich korzystać nawet w miejscach pozbawionych prądu. Choć mają mniejszą moc niż sieciowe koleżanki, to świetnie radzą sobie z podstawowymi czynnościami, takimi jak mocowanie wkrętów, czy nawiercanie otworów w miękkich materiałach. Tego typu wkrętarki znajdą zastosowanie w trudno dostępnych miejscach, w pracy na wysokości, ale również będą nieocenione w trakcie zadań konstrukcyjnych w ogrodzie.

Wkrętarka – jaką wybrać?

Zakup wkrętarki to inwestycja. W porównaniu do śrubokrętów ich użycie zdecydowanie skraca czas pracy. Jeśli zależy nam na sprawnej pracy z drewnem, profilami aluminiowymi, czy płytami kartonowo – gipsowymi od razu poczujemy różnicę. Wybierając model dla siebie, należy zastanowić się, czy szukamy wielofunkcyjnego urządzenia, zależy nam na mobilności, czy też liczy się dla nas waga produktu. Tym, na co trzeba zwrócić uwagę, jest moc. Informuje nas ona o możliwości pracy z różnymi materiałami – im większa, tym twardsze materiały można obrabiać. Znaczenie mają także takie parametry jak liczba biegów oraz moment obrotowy, czyli to, z jakim natężeniem pracuje wybrany model w trakcie wkręcania lub wiercenia.

W przypadku modeli akumulatorowych dobrze jest sprawdzić rodzaj oraz pojemność baterii. Za najlepsze i najbardziej efektywne uznaje się te, zwane litowo-jonowymi, gdyż można je doładowywać w przerwach od użytkowania. Istotny jest także określony przez producenta czas ładowania – jeśli planujemy często korzystać z urządzenia, powinniśmy przyjrzeć się takim wkrętarkom, które nie dość, że szybko się ładują, to mają pojemne akumulatory.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!