awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

kocioł przemysłowy
Budownictwo

Kocioł przemysłowy – jaki wybrać?

Piece to elementy niezbędne na halach gospodarczych, w magazynach, zakładach produkcyjnych. Służą do ogrzewania ogromnych powierzchni. Ich wybór nie należy do najłatwiejszych, lecz powinien być szczególnie przemyślany. Urządzenia przemysłowe mają jednak inne parametry niż warianty tradycyjne. Z racji tego, że jest to inwestycja na lata, należy je wziąć pod uwagę. Podpowiadamy, jaki piec przemysłowy wybrać, aby najlepiej spełniał swoje zadanie!


Rodzaje pieców przemysłowych oraz ich wykorzystanie


Jeśli właśnie planujesz zakup pieca, musisz wziąć pod uwagę kilka opcji. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów pieców przemysłowych. Wśród dostępnych opcji znane są m.in. piece termalne. Przeznaczone są one m.in. do ogrzewania wytłaczanek, zbiorników, reaktorów i wielu innych. Wykorzystane są szczególnie w przemyśle stolarskim, jak i meblarskim. Oprócz tego wyróżnia się piece z odzyskiem ciepła, wytwarzające parę bądź wodę. Znane są ponadto kotły parowe. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych wśród przedsiębiorców są piece na ekogroszek, a także piece przemysłowe na biomasę, szczególnie na pellet.


Jaki powinien być dobry piec przemysłowy?

Szukasz dobrego pieca przemysłowego, który sprawdzi się na hali produkcyjnej oraz w zakładach? Dobre urządzenie tego typu będzie przede wszystkim spełniało szereg zastosowań oraz oczekiwania klientów. Konstrukcja pieca powinna być solidna i wykonana z materiałów wysokiej jakości. Co więcej, takie urządzenie sprawdzi się, gdy będzie posiadało szereg opcji, m.in. ochronę przed przegrzaniem, system kontroli temperatury i wiele innych. Dobry piec np. na ekogroszek będzie miał ekonomiczne spalanie oraz niską emisyjność zanieczyszczeń. Na końcu — urządzenie warte uwagi powinno być objęte gwarancją. Właśnie takie urządzenia oferuje producent kotłów c.o Kamen. Marka ta wyróżnia się profesjonalnym podejściem do klienta oraz wysoką jakością sprzedawanych sprzętów.

Zastosowanie pieców przemysłowych

Piece przemysłowe znajdują swoje zastosowanie w różnych obszarach gospodarki. Ich nadrzędną funkcją jest dostarczanie energii, zwłaszcza w instalacjach przemysłu papierniczego, metalurgicznego, naftowego, samochodowego, lecz także tekstylnego, spożywczego, przetwórczego itp. Warto mieć na uwadzę, iż rodzaj branży powinien mieć znaczenie przy wyborze modelu pieca. Większość wariantów dostępnych u producenta Kamen to piece ekonomiczne, a także spełniające normy środowiska oraz szczególnie bezpieczne.

Moc pieca przemysłowego — dlaczego to ma znaczenie?

Moc pieca przemysłowego m.in. na ekogroszek to podstawowy parametr, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia. Miej przede wszystkim na względzie, iż to właśnie moc wpływa na wydajność pracy sprzętu. Zbyt mały piec w przedsiębiorstwie sprawi, że jego praca będzie nieefektywna, a energia cieplna, którą wytwarza, za mała. Za duży piec przemysłowy z kolei może okazać się zbyt kosztowny w utrzymaniu. Dlatego właśnie, moc urządzenia dobierz na podstawie obliczeń. Pod uwagę należy wziąć rozmiar powierzchni, rodzaj paliwa, przeznaczenie oraz inne urządzenia, które z nimi współpracują.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piec przemysłowy?

Moc pieca to jednak nie wszystko, warto bowiem wziąć pod uwagę inne parametry. Istotna okaże się prostota obsługi urządzeń. Warto więc sprawdzić łatwość ustawienia pieca na ekogroszek lub pellet, zanim podejmie się ostateczną decyzję o jego zakupie. Co więcej, jeśli zależy Ci na trafnym zakupie, koniecznie sprawdź jego wydajność oraz sprawność, a także poziom eksploatacji, jak i automatyczną obsługę. Jako przedsiębiorca stajesz przed wyborem, jaki piec wybrać. Obecnie jednak warto brać pod uwagę standardy ekologiczne. Urządzenia te nie powinny powodować degradacji środowiska.

Piec przemysłowy na ekogroszek lub pellet — czy to się opłaca?

Wbrew obawom przedsiębiorców piece na ekogroszek lub pellet to urządzenia wydajne. Między innymi kotły na biomasę wykorzystują sprawność w 90%. Co więcej, biomasa dostępna jest na rynku w bardzo atrakcyjnych cenach, a jeden kilogram zawiera 15 MJ energii cieplnej. Popiół powstający ze spalanie bardzo dobrze sprawdza się jako nawóz do roślin.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!