awbud.pl

Dom i Budownictwo

kosiarki do trawy
Ogród

Kosiarka do trawy – jak wybrać odpowiednią?

Pięknie przycięta trawa to ozdoba każdego ogrodu. Oczywiście niezbędna jest dobrej jakości kosiarka, która powinna mieć odpowiednią moc. Jakie parametry warto jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając kosiarkę do trawy? Gdzie można kupić wysokiej jakości kosiarkę?

Zobacz także: Wyposażenie niezbędne do pielęgnacji trawnika – co powinno się znaleźć w każdym garażu?

Kosiarki do trawy elektryczne i spalinowe

Na rynku dostępny jest sprzęt ogrodowy z różnych półek cenowych. Można znaleźć kosiarki do trawy za dwieście złotych i takie, co kosztują nawet dwa tysiące złotych. Polecane modele to np. kosiarki Stiga, które można znaleźć w przystępnych cenach. Oczywiście wybór odpowiedniego modelu należy dopasować do własnych potrzeb. Wszystko zależy od wielkości trawnika oraz tego, jak jest on położony i czy jest równy.

W sklepach ze sprzętem ogrodniczym można znaleźć kosiarki do trawy elektryczne i spalinowe. Kosiarki elektryczne zasilane są prądem, dlatego kosząc trawę, trzeba mieć dostęp do gniazdka. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w przypadku domku jednorodzinnego, na którego posesji znajduje się niewielki trawniczek. Z łatwością można przeciągnąć przedłużacz z garażu i skosić trawę. Kosiarka do trawy spalinowa nie wymaga podłączenia do prądu. Należy jednak do zbiornika wlać odpowiednią mieszankę benzyny i specjalnego oleju do silników spalinowych zamontowanych w kosiarkach. Taka kosiarka do trawy jest niezbędnym wyposażeniem wszystkich osób, które posiadają ogródki oddalone od domu i o dużej powierzchni.

Kosiarka do trawy czy podkaszarka?

Producenci sprzętu ogrodniczego oferują nie tylko kosiarki, ale także podkaszarki do trawy. Co jest lepsze? Jakie są różnice między kosiarką a podkaszarką? Przede wszystkim już samym wyglądem różni się kosiarka od podkaszarki. W jednym, jak i w drugim przypadku dostępne są urządzenia elektryczne i spalinowe. Kosiarki Stihl występują w obu wersjach. Podkaszarka jest sprzętem, który przyda się do koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach. Jest to także urządzenie, które doskonale poradzi sobie z trawą na terenie ze sporymi nierównościami. W przypadku bardzo wysokiej trawy kosiarka może sobie nie poradzić i wówczas także przyda się podkaszarka.

podkaszarka do trawy

Podkaszarki dostępne są w różnych przedziałach cenowych, dlatego warto kupując kosiarkę do trawy, zdecydować się także na kupno podkaszarki. Oba urządzenia na pewno przydadzą się podczas koszenia trawnika. Kosiarką można równo przyciąć trawę na całej powierzchni, a podkaszarką skosić trawę, która rośnie na nierównościach lub w trudno dostępnych miejscach dla kosiarki.

Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę?

Kupno kosiarki może wydawać się prostą sprawą, ale jednak należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim pierwszą kwestią jest wybór kosiarki spalinowej bądź elektrycznej. W pierwszym przypadku należy liczyć się z wyższymi wydatkami, gdyż kosztują one więcej niż elektryczne. Kosiarki spalinowe są także cięższe niż kosiarki elektryczne. Jeśli chodzi o samo koszenie, to spalinowa jest nieco szybsza i mocniejsza, a dodatkowo dostępne są modele samojezdne, które wystarczy tylko delikatnie trzymać podczas pracy.

Oczywiście podczas zakupu należy wziąć pod uwagę moc kosiarki. Musi być ona adekwatna do powierzchni, jaką będzie obsługiwać. Im większy ogród, tym kosiarka musi być mocniejsza, w przeciwnym wypadku może się przegrzać i nie poradzić sobie z koszeniem, a to w konsekwencji może doprowadzić do jej uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest także producent. Wybierając markową kosiarkę, można liczyć nie tylko na dłuższy okres gwarancyjny, ale także obsługę serwisową. Renomowani producenci oferują części zamienne oraz możliwość regularnego serwisowania sprzętu, dzięki czemu będzie on znacznie dłużej działać bez żadnych awarii.

Ile kosztuje kosiarka do trawy?

Kosiarki do trawy dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Na wysokość ceny ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim kosiarki elektryczne są tańsze niż kosiarki spalinowe. Choć zarówno w jednym, jak i drugim przypadku można kupić tańsze urządzenia. Cena zależna jest również od mocy sprzętu. Nie bez znaczenia jest także marka kosiarki. Sprawdź kosiarki Makita!

kosiarka do trawy

W sklepach ogrodniczych i budowlanych można znaleźć różnego rodzaju kosiarki, których ceny zaczynają się już od niecałych dwustu złotych. Oczywiście podana kwota dotyczy kosiarki elektrycznej o małej mocy. Spalinowe kosiarki zaczynają się od około pięciuset złotych. Warto sprawdzić ceny po sezonie, wówczas można znaleźć ciekawe wyprzedaże i promocje.

Gdzie kupić kosiarkę do trawy?

Kosiarki do trawy dostępne są w sklepach ogrodniczych, budowlanych i marketach. Można także znaleźć atrakcyjne oferty w sklepach internetowych.

Warto kupić kosiarkę prosto od producenta lub w sklepie firmowym, wówczas można liczyć na sprawdzony sprzęt wysokiej jakości. Niestety wiele tanich kosiarek, które są nieznanych marek, często psuje się po dwóch sezonach. W większości przypadku awaria występuje już po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Dlatego lepiej postawić na sprzęt znanych i renomowanych producentów, którzy działają na rynku od wielu lat i oferują niezawodny sprzęt do użytku domowego i komercyjnego. Dodatkowo klient może kupić do kosiarki części zamienne, które po kilku latach mogą się najzwyczajniej w świecie zużyć.