Dom i Budownictwo

Kredyt hipoteczny czy gotówkowy
Lifestyle

Kredyt hipoteczny czy gotówkowy – co się bardziej opłaca?

Chcesz kupić mieszkanie? A może planujesz całkowity remont domu? Zanim zdecydujesz się wziąć pożyczkę na ten cel, zobacz, która opcja finansowania takiego przedsięwzięcia będzie dla Ciebie najlepsza. Co Ci się bardziej opłaca — kredyt hipoteczny, czy gotówkowy? Poznaj plusy i minusy obu rozwiązań.

Wybór usług pożyczkowych jest obecnie naprawdę niezwykle zróżnicowany. Wśród ofert banków znajdziesz wiele rodzajów kredytów. Jeśli chcesz pożyczyć od banku pieniądze, musisz więc w pierwszej kolejności zdecydować, o jaki kredyt będziesz wnioskować. To z kolei jest w dużym stopniu zależne od tego, na jaki cel chcesz przeznaczyć pożyczkę. Jeśli planujesz wziąć kredyt na dom, mieszkanie, kupno ziemi, czy też remont to oczywista opcją będzie dla Ciebie kredyt hipoteczny. Musisz jednak wiedzieć, że nie jest to jedyny typ pożyczki, który sprawdzi się w tym przypadku. Liczne oferty kredytu gotówkowego także mogą okazać się dla Ciebie atrakcyjne. Pytanie tylko, co właściwie bardziej się opłaca? Sprawdźmy to!

Hipoteczny i gotówkowy — czym różnią się między sobą te kredyty? 

Kredyt hipoteczny różni się od gotówkowego właściwie wszystkim. Wspólną cechą jest to, że pozwalają Ci one pożyczyć pieniądze. Na tym jednak polegają w końcu kredyty, dlatego nie jest to zbyt wyjątkowa wspólna płaszczyzna. Różnice pomiędzy kredytem hipotecznym a gotówkowym warto rozdzielić na kilka kategorii. Wszystkie znajdziesz na https://ekredyt24.com.pl/kredyt-gotowkowy-a-hipoteczny-jakie-sa-roznice/. Poniżej, dowiedz się o 3 podstawowych. 

Cel wzięcia pożyczki 

Pierwszą różnicą jest cel, na który mogą zostać przeznaczone pieniądze. W przypadku gotówkowego sprawa jest niezwykle prosta. Całkowita kwota kredytu może zostać bowiem wydana na dowolny cel. Nie musisz zbierać żadnych faktur, ani nawet informować banku, na co planujesz wydać pożyczkę. Jeśli chodzi zaś o kredyt hipoteczny, to jak sama jego nazwa wskazuje, jest on udzielany pod hipotekę i przeznaczony jest jedynie do finansowania działań związanych z nieruchomościami. 

Maksymalna kwota pożyczki

Oba te rodzaje kredytów różni maksymalna kwota, o jaką możesz się ubiegać. Przy kredycie hipotecznym jest ona znacznie wyższa i może sięgać nawet kilku milionów złotych. Musisz mieć jednak na uwadze, że aby wziąć taki kredyt, musisz mieć także wkład własny, a im większa kwota pożyczki, tym większą sumą oszczędności musisz dysponować. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego jest znacznie niższa. W Polsce banki nie udzielają pożyczek wyższych niż 200 tysięcy złotych. Jednak, aby uzyskać taką kwotę, musisz mieć dużą zdolność kredytową. 

Czas spłaty

Kolejną kwestią jest okres kredytowania. Kredyty gotówkowe udzielane są przeważnie na maksymalnie 10 lat. Hipoteczne natomiast, zależnie od wieku kredytobiorcy, umożliwiają zawarcie umowy nawet na 30 lat. Dzięki temu miesięczne raty mogą być znacznie niższe. 

Kredyt gotówkowy czy hipoteczny — jaki lepiej wziąć na spłatę nieruchomości? 

Wybór kredytu na nieruchomość jest zależny od wielu czynników. Jeśli planujesz kupić mieszkanie w dużym mieście lub wybudować dom, bez wątpienia kredyt hipoteczny będzie lepszą opcją, ponieważ pozwoli Ci sfinansować takie duże przedsięwzięcie. W przypadku, jeśli nie dysponujesz oszczędnościami na wkład własny, wybierz natomiast kredyt gotówkowy. To będzie także lepsza opcja, jeśli planujesz remont, ponieważ za pieniądze z tej pożyczki bez problemu kupisz także wszystkie niezbędne sprzęty. 

A który kredyt opłaca się bardziej pod względem finansowym? To także zależy od czynników indywidualnych. Pamiętaj, aby niezależnie od typu usługi, zawsze sprawdzać parametry takie jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania, prowizje, czy oprocentowanie kredytu gotówkowego. Najtańsze kredyty znajdziesz na ekredyt24.com.pl

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.