awbud.pl

Dom i Budownictwo

materac piankowy
Dom

Materac piankowy znacznie poprawia komfort snu – sprawdź jak

Ogromna ilość rodzajów materacy może Cię zdezorientować i sprawić, że będziesz się zastanawiał, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli miałbyś pojęcie o tym, co materac ma do zaoferowania i jakie są korzyści z nim związane, ułatwiłoby Ci to życie. W tym wpisie na blogu zamierzamy wymienić korzyści z materaca piankowego, który jest jednym z najbardziej popularnych typów materacy. Pianka z pamięcią jest zupełnie inna od konwencjonalnej gamy materacy dostępnych na rynku. Przynosi ona wiele korzyści, w tym zmniejszenie nacisku na plecy. Najlepszą korzyścią płynącą z zakupu materaca piankowego jest to, że sprawia on, że Twój sen jest niezwykle kojący i relaksujący.

Technologia z NASA

Pianka z pamięcią jest skonstruowana przy użyciu specjalnej technologii zainspirowanej przez NASA, a do jej produkcji użyto materiału wrażliwego na temperaturę. Materiał wrażliwy na temperaturę pozwala materacowi dostosować się do temperatury Twojego ciała. Materac piankowy zmienia swoją konsystencję, gdy temperatura ciała wzrasta lub spada. Na przykład, jeśli temperatura ciała wzrasta, materac staje się bardziej miękki, co sprawia, że pobyt na materacu jest bardziej relaksujący. W ten sposób rozluźnia on mięśnie, dzięki czemu sen staje się zdrowszy i głębszy.

Pianka memory posiada niesamowitą funkcję zmniejszania nacisku, która rozkłada ciężar ciała na materac bez obciążania pianki w określonym punkcie. Punkty nacisku Twojego ciała, takie jak biodra, ramiona czy uda, nie mogą naciskać na piankę z pamięcią, zapewniając Ci równą powierzchnię do relaksu.

Stworzony dla Ciebie

Ponieważ materac piankowy ( zobacz: https://materaceplus.pl/materac-piankowy ) dopasowuje się do Twojego ciała, regulując się w zależności od nacisku Twojego ciała na niego, bardzo pomaga Ci w łagodzeniu stresu, bólów mięśniowych i bólów. Jeśli często doświadczasz bólu mięśni lub masz problemy z kręgosłupem, to materac piankowy z pamięcią jest idealnym wyborem dla Ciebie. Pozwól, że wyjaśnię Ci, jak łagodzi on Twój ból, abyś mógł lepiej zrozumieć tę ideę. Temperatura punktów bólowych Twojego ciała jest wyższa niż temperatura reszty ciała. Wrażliwość materaca na temperaturę dostosowuje się do temperatury w punktach bólowych i pozwala im szybko pozbyć się bólu i dolegliwości.

Komfort podczas snu

Twoja postawa podczas snu odgrywa ważną rolę w zdrowszym i spokojnym śnie, zwłaszcza jeśli doświadczasz braku snu w nocy. Jeśli pozycja do spania nie jest wygodna, nie będziesz w stanie spać spokojniej lub możesz doświadczać częstych zakłóceń podczas snu. Wyrównująca funkcja materaca z pianki memory przyczynia się do wyrównania kręgosłupa i pozwala spać w wygodnej pozycji. Jedną z głównych przyczyn bólu pleców jest niewłaściwe ułożenie kręgosłupa i pozycja ciała, dlatego zastosowanie materaca z pianki memory pomaga również w zapobieganiu bólom pleców.