awbud.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Montaż żyrandola kryształowego
Dom

Montaż żyrandola kryształowego – jak przygotować pomieszczenie?

Instalowanie żyrandola kryształowego jest bardzo prostą czynnością. Można to zrobić bez fachowego przygotowania do tego zadania. Trzeba tylko posiadać trochę wiedzy ogólnej. Ponadto istotna jest umiejętność czytania instrukcji oraz kilka potrzebnych narzędzi.

Montaż żyrandola kryształowego

Przez rozpoczęciem zakładania żyrandola kryształowego, musimy wcześniej wyłączyć bezpiecznik. Mowa tutaj o odcięciu dopływu prądu do przewodów w suficie, do których zostanie podpięty żyrandol kryształowy. W przypadku, gdy nie mamy pewności, czy prąd nadal płynie, trzeba sprawdzić to przy zastosowaniu próbnika. Do tego celu trzeba dotknąć końcówki kabla metalową końcówką próbnika elektrycznego. W przypadku, gdy w przewodach nie płynie prąd, próbnik nie powinien się zaświecić. Należy pamiętać o tym, że dopiero po wyłączeniu bezpiecznika można zabrać się za montaż żyrandola kryształowego do sufitu. Jeżeli nasz żyrandol ma być mocowany na tradycyjnym haku, to na początku trzeba najpierw zaznaczyć miejsce, w którym ma zostać powieszony żyrandol. Takie miejsce powinno znajdować się jak najbliżej przewodów, które wychodzą z sufity, żeby można było je później okryć w osłonie lampy. Warto pamiętać, iż instalacja elektryczna przeważnie biegnie w kierunku ściany, na której znajduje się włącznik światła. Takiej strony należy unikać jak żaru. 

Żyrandol kryształowy

Kolejnym etapem w kwestii montażu żyrandola kryształowego jest wiercenie otworu na kołku rozporowym. Mowa tutaj o kołku przeznaczonym do sufitów wieszanych. Można też zastosować kołek do sufitów gipsowych i tak dalej. Do tego najlepiej będzie zastosować wiertarkę udarową. Należy pamiętać, żeby przed wywierceniem otworu dobrać odpowiednią średnicę kołka. Trzecim etapem w montażu żyrandola kryształowego jest wbicie kołka. W niego należy kolejno wkręcić haczyk. Trzeba to zrobić ręcznie, a następnie dokręcić kombinerkami. 

Możliwy jest także montaż żyrandola bez wbijania kołków rozporowych. Do tego celu przeznaczone są różne śruby samoprzylepne oraz taśmy montażowe. Ponadto można zastosować masy przylepne, na których bez wiercenia da się powiesić wszelaki rzeczy, w tym również żyrandol kryształowy. Montaż na takich masach jest bardzo prosty. Każdy powinien sobie poradzić z nim bez problemu. Montowanie żyrandola kryształowego można przeprowadzić na kilka sposobów. Każdy z nich jest bardzo prosty do wykonania. Żyrandol kryształowy najlepiej będzie zakupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu powinien posłużyć nam przez wiele lat.

Witaj na blogu poświęconemu w 100% tematyce budowlanej, architektonicznej, ogrodniczej i wnętrzarskiej. Znajdziesz tutaj masę inspiracji, dzięki którym stworzysz swój wymarzony ogród i dom, a także dowiesz się wielu ciekawostek na temat majsterkowania. Zapraszamy do lektury!