awbud.pl

Dom i Budownictwo

O czym pamiętać decydując się na klimatyzację do domu?
Budownictwo

O czym pamiętać decydując się na klimatyzację do domu?

Do podstawowych funkcji klimatyzatora można zaliczyć podniesienie komfortu mieszkania. Nowoczesna technologia tego urządzenia skutkuje ciągłym udoskonalaniem jego funkcji. Dzięki temu klimatyzator staje się nie tylko łatwiejszy w zastosowaniu, ale również wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, na co warto zwrócić uwagę zanim zapadnie decyzja o jego zakupie.

Różne rodzaje klimatyzatora

Obecnie dobrze dobrana klimatyzacja do domu nie jest już niedostępnym luksusem, a standardem wyposażenia nowoczesnego budownictwa. Dostępne są dwa rodzaje instalacji: Split lub MultiSplit. Chcąc umieścić klimatyzator w jednym pomieszczeniu, najkorzystniejszy będzie system Split. W innym wypadku, gdy zapotrzebowanie chłodnicze obejmuje więcej pokoi, właściwszy będzie systemMultiSplit. W obrębie obu układów wyróżniamy następujące rodzaje klimatyzatorów:

 • ścienne – zamontowane bezpośrednio na ścianie,
 • ścienno-sufitowe – zainstalowane na konstrukcji stropu,
 • kasetonowe – zamieszczane w przestrzeni sufitu,
 • kanałowe – przeznaczone dla dużych obiektów,
 • konsolowe – rekomendowane najczęściej obiektom komercyjnym, montowane u dołu ściany,
 • przypodłogowe – wkomponowane w wystrój wnętrza, nierzucające się w oczy. 

Wybór właściwego klimatyzatora jest o tyle ważny, że musi on odpowiadać potrzebom jego użytkowników. Stąd różne warianty tego urządzenia, to szeroki wachlarz możliwości wyboru

Grunt to funkcjonalność 

Kluczowe przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora są jego parametry. Ich odpowiedni dobór utrudnić może jedynie wielość funkcji tego urządzenia i szeroki wybór asortymentu. Przed montażem instalacji warto jednak zwrócić uwagę m.in. na: 

 • moc klimatyzatora, która wpływa na wydajną pracę całego systemu,
 • samooczyszczenie, ograniczające wydzielaniu nieprzyjemnych zapachów, 
 • lokalizację, aby zapewnić prawidłowy obieg powietrza,
 • klasę energetyczną, która świadczy o efektywności chłodzenia, 
 • różny tryb pracy, pozwalający na dostosowanie praktycznych funkcji, 
 • sterowanie urządzeniem, którym można zarządzać dzięki aplikacji mobilnej, 
 • prawidłowy montaż, wykonany przez fachowców. 

Znając podstawowe właściwości klimatyzatorów, wybór najodpowiedniejszego sprzętu powinien być prostszy. Przed zakupem nie zaszkodzi również porównanie różnych modeli ze sobą. Pozwoli to ocenić je pod względem użyteczności i odpowiadania na konkretne potrzeby klientów. Po więcej szczegółów zerknij na stronę: https://heatergo.pl/ 

Klimatyzacja do domu - czy warto?

Opłacalna inwestycja?

Jeśli wciąż nie zapadła decyzja o zainwestowaniu w klimatyzator, dobrze pamiętać o jego podstawowych zaletach. Przede wszystkim urządzenie to zapewnia komfort termiczny, a więc możliwość regulowania temperatury. Jego działanie przewiduje również ekonomiczne podgrzewanie powietrza zimą. Klimatyzator wyposażony jest w filtry, skutecznie oczyszczające powietrze. Właściwości osuszające pomagają z kolei wyeliminować wilgoć z pomieszczenia. Do dodatkowych atutów urządzenia można zaliczyć także dostęp do świeżego powietrza. Ma to pozytywny wpływ na codzienne  funkcjonowanie oraz poprawę jakości snu. Warto też mieć na uwadze, że nowoczesne klimatyzatory są stworzone tak, by zaspokoić indywidualne preferencje każdego z klientów. Wszelkie udogodnienia i cechy urządzenia najlepiej więc zweryfikować samodzielnie. W ten sposób dobrze wydane pieniądze sprawią, że klimatyzator posłuży przez lata!